21 lat później: oto dzisiejsza obsada ‚Yo soy Betty, la fea’ – ‚Brzydula’


Udana kolumbijska telenowela miała swoją premierę w 1999 r., a zakończyła się w 2001 r. W ostatnim czasie „odrodziła się” na nowo po tym, jak Netflix dodał ją do swojego katalogu w wielu krajach Ameryki Łacińskiej


21 lat po premierze kolumbijska telenowela „Yo soy Betty, la fea” , która odniosła sukces, jest nadal aktualna ze względu na dużą liczbę adaptacji dokonanych w na całym świecie oraz z powodu niedawnego „odrodzenia”, jakie miało miejsce, kiedy Netflix włączył tą serię do katalogu kilku krajów Ameryki Łacińskiej.

Powieść stworzona przez  RCN Televisión  i napisana przez  Fernando Gaitána znalazła się wśród najczęściej oglądanych na platformie streamingowej dzięki tym, którzy oglądają ją ponownie z powodu efektu nostalgii, a także tym, którzy ją dopiero odkrywają. 

W kolumbijskiej telenoweli zagrali: Ana María Orozco  i  Jorge Enrique Abello , a obsadę uzupełnili między innymi  Natalia Ramírez,  Lorna Cepeda, Luis Mesa i Julián Arango. Oryginalna wersja została nadana w ponad 180 krajach, w tym w Polsce. Ponadto miał co najmniej 28 adaptacji na całym świecie, w Polsce to BrzydUla z Julią Kamińską czy najnowsza Betty en NY z Meksyku.

Główną bohaterką powieści była Beatriz Aurora Pinzón Solano (Ana María Orozco), nieatrakcyjna, ale inteligentna kobieta, która pracuje dla firmy o nazwie Ecomoda. Betty nieustannie znosiła zniewagi i pogardę swoich współpracowników, zwłaszcza sekretarki Patricii Fernández, projektanta Hugo Lombardi i udziałowca firmy Marcela Valencia.

Przyjrzymy się, jak oryginalna obsada wygląda po 21 latach od premiery popularnej kolumbijskiej telenoweli:

Ana María Orozco – Beatriz Aurora Pinzón Solano


Jorge Enrique Abello – Armando Mendoza Sáenz


Natalia Ramírez – Marcela Valencia


Lorna Cepeda – Patricia Fernández


Luis Mesa – Daniel Valencia


Julián Arango – Hugo Lombardi


Ricardo Velez – Mario Calderón


Mario Duarte jako Nicolás Mora


Kepa Amuchastegui – Roberto Mendoza


Talú Quintero – Margarita Sáenz de Mendoza

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *