10 najlepszych piosenek Thalii na listach przebojów


Świętujemy 30-lecie meksykańskiej gwiazdy


Trzydzieści lat temu meksykańska ikona nosząca tylko jedno imię rozpoczęła karierę. Po zdobyciu rozgłosu w nastoletnim zespole Timbiriche w latach 80-tych,Thalía wydała swój debiutancki album 10 października 1990 r. Jednak dzięki ciągłej ewolucji stylu, muzyki i brzmienia Thalía pozostaje jedną z czołowych artystek muzyki latynoskiej.

Kariera Thalii rozpoczęła się od Timbiriche. Meksykańska grupa była podobna do meksykańskiego klubu Mickey Mouse, a także służyła jako punkt startowy do kariery artystów takich jak Paulina Rubio i Edith Márquez. Po pobycie w zespole Thalía podpisała kontrakt z Fonovisą z ówczesnej wytwórni Televisa, aby wydać swój pierwszy solowy album.

Jej współpraca z Televisą okazała się również owocna na rynku telenowel. Zaczęła być znana poza granicami Meksyku dzięki roli głównej w Marimar z 1992 roku, gdzie piosenka przewodnia Thalii znalazła się na jej trzecim albumie Love. Stało się to jej pierwszym wpisem na liście Billboard’s Latin Pop Albums (nr 15).

Thalía przeniosła swoją karierę muzyczną na wyższy poziom wydając w 1995 roku En Éxtasis, swój pierwszy album w ramach długiej współpracy z EMI Latin. W tym samym czasie jej telenowela Maria La Del BarrioMaria z przedmieścia odniosła globalny sukces w syndykacji w ponad 180 krajach. Singiel prowadzący En Éxtasi , „Piel Morena”, był pierwszym z wielu hymnów Thalii. Osiągnęła z nią 7 miejsce na liście Hot Latin Songs z 7 października 1995 roku.„Piel Morena” to pierwszy z 26 wpisów Thalii na liście Hot Latin Songs i pierwszy z 12 w pierwszej dziesiątce listy. Cztery z nich zajęły pierwsze miejsce.

W erze cyfrowej pozostaje potęgą jako pierwsza meksykańska artystka, która osiągnęła miliard wyświetleń na YouTube dzięki „No Me Acuerdo” z dominikańską Natti Natashą.

Aby uczcić 30-lecie Thalii, spoglądamy wstecz na jej karierę poprzez 10 jej największych hitów na liście Billboard Hot Latin Songs. Cóż za doskonały czas, żeby to robić, podczas Miesiąca Dziedzictwa Hiszpańskiego.

„Entre El Mar y Una Estrella”

Thalía po raz pierwszy zajęła pierwsze miejsce na liście Hot Latin Songs z 17 czerwca 2000 r. z „Entre El Mar y Una Estrella”, głównym singlem Arrasando 


„Tú y Yo”

Thalía ponownie zajęła pierwsze miejsce na liście Hot Latin Songs z 20 lipca 2002 roku z „Tú y Yo”, głównym singlem z jej albumu z 2002 roku zatytułowanego „Tú y Yo”. 


„No Me Enseñaste”

„No Me Enseñaste” znalazło się na szczycie listy 26 października 2002 r.


„Cerca de Ti”

 Thalia umieściła hiszpańską wersję „Closer to You” na albumie jako „Cerca De Ti”, zdobywając czwarte miejsce na liście przebojów Hot Latin Songs z 28 lutego 2004 r. Jest współautorką uroczej piosenki o miłości, która promuje z uwielbieniem dla swojego mężczyzny (najprawdopodobniej jej męża Tommy’ego Mottoli).


„Amar Sin Ser Amada”


„No, No, No”

Łacińskie brzmienie Thalii zostało zmieszane z muzyką bachaty w „No, No, No”, w którym występuje wokalista Aventura Romeo Santos. Duet, który został wydany jako singiel z El Sexto Sentido Re + Loaded  i osiągnął 4. miejsce na liście Hot Latin Songs w 2006 roku. Chemia między ikoną Meksyku a Królem Bachaty była niezaprzeczalna. 


„Te Perdiste Mi Amor”

Po sukcesie na rynku bachaty z Romeo Santosem, Thalía nawiązała współpracę z innym bachatero, dominikańsko-amerykańską gwiazdą pop Prince Royce w „Te Perdiste Mi Amor”. Piosenka została wydana jako singiel z Habítame Siempre z 2012 roku . Po raz kolejny zajęła czwarte miejsce na liście Hot Latin Songs w 2013 roku. Thalía i Royce okazali się uroczym duetem w tym słodkim duecie.


„Amor a La Mexicana”

Thalía pomogła zglobalizować i popularyzować kulturę meksykańską dzięki albumowi Amor a La Mexicana z 1997 roku i utworowi tytułowemu. W dumnie meksykańskim hymnie producent Emilio Estefan Jr. połączył jej latynoskie brzmienie pop z muzyką mariachi. „Amor a La Mexicana” zajął 6 miejsce na liście Hot Latin Songs. 


„¿A Quién Le Importa?”

Thalía wzmocniła swoją więź ze społecznością LGBTQ +, relacjonując „¿A Quién Le Importa?” na jej albumie zatytułowanym 2002.

„[Społeczność LGBTQ +] zawsze wspierała moją karierę od samego początku” – powiedziała Billboard w lipcu. „Pozostałam wierna mojemu przesłaniu na swój sposób, moim oświadczeniom i mojej muzyce: być sobą, kochać siebie, nie bać się wyjść na zewnątrz bez względu na to, kto cię ocenia i wierzyć w siebie bez względu na przeszkody w pewien sposób.” Hymn zajął 9 miejsce na liście Hot Latin Songs.


„I Want You”

Przeskakujemy do crossoverowego hitu Thalii „I Want You”, głównego singla z jej albumu z 2003 roku w języku angielskim. Połączyła siły z raperem Fat Joe nad przewiewnym bopem, którego samplował Brenda Russell „A Little Bit of Love”. Ich współpraca osiągnęła szczyt na 22 miejscu listy Hot 100, a hiszpańska wersja „Me Pones Sexy” osiągnęła 9 miejsce na liście Hot Latin Songs.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *