Xavier Ortiz, od chirurga dentystycznego do śpiewania w Garibaldi


Piosenkarz zmarł w ten poniedziałek w wieku 48 lat, co potwierdził Sergio Mayer


Pod koniec lat 80-tych, pod produkcją Luisa de Llano, do sławy doszła grupa meksykańskiego popu, Garibaldi.

Wśród członków tego pierwszego składu były znane dziś postacie, takie jak piosenkarka Paty Manterola, Sergio Mayer czy aktor Xavier Ortiz, który zmarł w ten poniedziałek, co potwierdził jego przyjaciel.

Ale zanim Ortiz stał się twarzą tej grupy, był chirurgiem dentystycznym, który zaczął od modelowania, a następnie zajął się muzyką, telewizją i kinem.

Ortiz, który zmarł w wieku 48 lat, brał udział w telenowelach, takich jak „Duelo de pasiones”, „Un gancho al corazón (Miłosny nokaut)” i „La rosa de Guadalupe (Cudowna róża)”

W kinie wystąpił wraz z Garibaldim w filmie „Dónde quedó la bolita” na początku lat 90. Wystąpił także w takich filmach, jak „Peligrosa tentación” w 2008 roku. Ale także lata wcześniej, w 2004 roku, został Bugambilią w sztuce „Aventurera” wyprodukowanej przez Carmen Salinas.

Ojciec 8-letniego chłopca, przez cztery lata był żonaty z Carisą de León, z którą rozpoczął postępowanie rozwodowe w 2018 roku.

Zaledwie kilka miesięcy temu, w kwietniu tego roku, aktor zaczął sprzedawać maseczki na twarz i żel antybakteryjny ze względu na brak pracy, spowodowaną przez COVID-19.


Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *