Soleá będzie reprezentować Hiszpanię na Eurovision Junior 2020


Młoda piosenkarka należy do sagi Farruco


Przedstawiciel Habemus na Konkursie Piosenki Eurowizji Juniorów 2020, Televisión Española, ogłosił w środę, że Soleá Fernández została artystką wybraną do reprezentowania Hiszpanii w kolejnej edycji konkursu, który odbędzie się 29 listopada.

„Reprezentowanie Hiszpanii w Junior Eurovision to dla mnie wszystko, to spełnienie marzeń, o których zawsze marzyłam. To niesamowite, bo bycie na scenie przed milionem ludzi to spełnienie marzeń”, mówi 9-letnia mieszkanka Sewilli, która ma okazję do reprezentowania wszystkich Hiszpanów w Junior Eurovision.

Na razie kanał publiczny nie podaje szczegółów na temat piosenki, którą Soleá wykona podczas 18. edycji festiwalu, choć biorąc pod uwagę jej genezę, stawiamy na motyw flamenco .

Kim jest Soleá?

Soleá Fernández Moreno urodziła się w Sewilli 19 czerwca 2011 roku na łonie wybitnej sagi tancerzy i artystów z Hiszpanii. Córka Farru, siostrzenica Farruquito, wnuczka Farrucy i prawnuczka Farruco, można powiedzieć, że w jej żyłach płynie sztuka i flamenco, a od najmłodszych lat wykazywała zdolności śpiewu, tańca i interpretacji .W 2014 roku, mając zaledwie trzy lata, zadebiutowała jako piosenkarka w La Maestranza w Sewilli podczas rodzinnego show Farruquito y familia. W 2015 roku była gwiazdą rodzinnego programu świątecznego, gdzie zadebiutowała jako aktorka i tancerka w Teatrze Quintero w Sewilli.

W 2016 roku wystąpiła w innym przedstawieniu bożonarodzeniowym stworzonym przez swojego ojca, który zabrał ją na tournée po jednych z najlepszych teatrów w kraju, takich jak Apolo Theatre (Barcelona) i Rialto Theatre (Madryt). W tym samym roku po raz pierwszy pojawiła się w telewizji dzięki programowi Canal Sur Menuda noche .

Udostępnij
Sprawdź także  Shakira spłaca część swojego długu wobec Skarbu Państwa

Zostaw odpowiedź