Selena Gomez zostanie uhonorowana na Hispanic Heritage Awards


W specjalnym programie PBS zostaną pokazane sfilmowane występy z całych Stanów Zjednoczonych i Ameryki Łacińskiej


Selena Gomez otrzyma nagrodę Arts Award podczas 33. Hispanic Heritage Awards, która zostanie wyemitowana 6 października w stacjach PBS i transmitowana na PBS.org.

Podczas tej samej ceremonii Bad Bunny otrzyma nagrodę Vision Award, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, a aktorka Jessica Alba otrzyma nagrodę Business Award za swoją działalność w zakresie przedsiębiorczości i filantropii.

Z powodu ograniczeń COVID-19 nie będzie ceremonii na żywo. W specjalnym programie PBS zostaną pokazane sfilmowane występy z całych Stanów Zjednoczonych i Ameryki Łacińskiej.

Nagrody zostały stworzone przez Biały Dom w 1987 roku i upamiętniają ustanowienie Miesiąca Dziedzictwa Hiszpańskiego w USA

Jose Antonio Tijerino, prezes i dyrektor generalny Hispanic Heritage Foundation, powiedział w oświadczeniu, że jest „podekscytowany mogąc uhonorować Selenę Gomez nagrodą Arts Award za jej wpływ na kulturę amerykańską i światową poprzez jej muzykę [i] filmy, ale także za odwagę jako orędownik zdrowia psychicznego”.

W kwietniu tego roku Gomez ujawniła, że ​​ma chorobę afektywną dwubiegunową. Omawiała swój stan w kilku wywiadach.

W swoim oświadczeniu Tijerino pochwalił odwagę Gomez w otwieraniu się na jej wyzwania związane ze zdrowiem psychicznym. „Siła tkwi w wrażliwości, a Selena pozwoliła na rozmowę o trudnych kwestiach, z którymi wszyscy mamy do czynienia, zwłaszcza podczas pandemii COVID-19. Selena jest wzorem dla wielu z wielu powodów ”.

28-letnia Gomez jest gwiazdą muzyki pop od ponad dekady, najpierw jako liderka Selena Gomez & the Scene, a od 2013 roku jako artystka solowa. Wszystkie trzy jej solowe albumy studyjne, Stars DanceRevival i Rare , osiągnęły pierwsze miejsce na liście Billboard 200. W listopadzie 2019 roku „Lose You to Love Me” stał się jej pierwszym singlem numer 1 na liście Billboard Hot 100.

Co ciekawe, Gomez nie została jeszcze nominowana do nagrody Grammy. To może się zmienić, gdy nominacje do 63. dorocznej nagrody Grammy zostaną ogłoszone jeszcze w tym roku.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *