Rok od śmierci José José – wspomnienia poprzez filmy


El Príncipe de la Canción (Książe piosenki) zachowuje swoje dziedzictwo nienaruszone i jest bardziej aktualne niż kiedykolwiek.


28 września 2019 roku zgłoszono śmierć 71-letniego José José, który cierpiał na raka trzustki .

Książę Pieśni nigdy nie wyobrażał sobie, że jego imię nabierze większej siły po jego śmierci, dopóki nie stał się legendą swojego wielkiego katalogu muzycznego, który nieustannie podbija nowe pokolenia.

Ale meksykański piosenkarz nie tylko pozostawił po sobie wiele piosenek, które nadal ekscytują jego publiczność, ale także kilka filmów, w których pokazał, że potrafi połączyć muzykę z aktorstwem.

W 1963 roku zadebiutował aktorsko w takich filmach jak Paula, Lágrimas del primer amor La carrera del millón, co zaskoczyło jego fanów.

W 1985 roku wziął udział w Gavilán o paloma wraz ze zmarłą aktorką Christian Bach, który to film był jednym z jego największych hitów.

Swój ostatni film nakręciła w 1995 roku, czyli Perdóname todo, gdzie poznał jedną z jego największych przyjaciółek, Alejandrę Ávalos, ponieważ razem byli bohaterami tego dramatycznego filmu, który poruszył serca widzów.

José José wskoczył także do telewizji, występując w telenoweli La fea más bella, u boku Angélici Vale.Perdóname todo


Gavilán o paloma


Sabor a mí


Un sueño de amor


Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *