Oto wszyscy zwycięzcy Ariel Awards 2020


Z 10 nagrodami, Ya No Soy Aqui zdominowało nagrody, a María Rojo wygrała jedną z dwóch Ariel de Oro


Dzisiejszego wieczoru odbyła się 62. edycja Premios Ariel, a wraz z nią ogłoszono wszystkich zwycięzców 27 kategorii składających się na nagrody. 

Z dziesięcioma nagrodami, Ya No Soy Aqui zdominowała nagrody, w tym za najlepszą reżyserię i najlepszy film, podczas gdy dwie nagrody Ariel de Oro, które zostały nagrodzone w nocy, trafiły do ​​kompozytorki Lucíi Álvarez i aktorki Maríi Rojo. 



  1. Mejor Coactuación Masculina/ Najlepsza rola męska: Raúl Briones por Asfixia
  2. Mejor Coactuación Femenina/ Najlepsza rola żeńska: Mónica del Carmen por Asfixia
  3. Mejor Maquillaje/ Najlepszy makijaż: María Elena López e Itzel Peña García por Ya No Estoy Aquí
  4. Mejor Cortometraje de Ficción/ Najlepszy krótkometrażowy film fabularny: Las Desaparecidas de Astrid Domíngez
  5. Mejor Cortometraje Documental/ Najlepszy krótkometrażowy film dokumentalny: Lorena, La De Los Pies Ligeros de Juan Carlos Rulfo
  6. Mejor Cortometraje de Animación/ Najlepszy krótkometrażowy film animowany: Nuria Menchaca por Dalia Sigue Aquí
  7. Mejores Efectos Visuales/ Najlepsze efekty wizualne: Belzebuth
  8. Mejores Efectos Especiales/ Najlepsze efekty specjalne: Ricardo Arvizu por Belzebuth
  9. Mejor Edición/ Najlepszy montaż: Yibrán Asaud y Fernando Frías por Ya No Estoy Aquí
  10. Mejor Sonido/ Najlepszy dźwięk: Ya No Estoy Aquí
  11. Mejor Música Original/ Najlepsza muzyka oryginalna: Sanctorum y Sonora
  12. Revelación Actoral/ Aktor rewelacja: Juan Daniel García Ya no estoy aquí
  13. Primer Ariel de Oro/ Pierwsza Złota Arielka: Lucía Álvarez
  14. Mejor Vestuario/ Najlepsze kostiumy: Malena de la Riva y Gabriela Fernández por Ya No Estoy aquí
  15. Mejor Diseño de Arte/ Najlepszy projekt artystyczny: Taísa Malouf y Gino Fortebuono por Ya No Estoy Aquí
  16. Mejor Fotografía/ Najlepsze zdjęcia: Damián García por Ya No Estoy Aquí
  17. Mejor Película Iberoamericana/ Najlepszy film iberoamerykański: Dolor y Gloria de Pedro Almodovar. 
  18. Mejor Guión Original/ Najlepszy scenariusz oryginalny: Fernando Frías por Ya No Estoy Aquí
  19. Mejor Guión Adaptado/ Najlepszy scenariusz dostosowany: Sonora
  20. Mejor Ópera Prima: Mano de Obra de David Zonana
  21. Mejor Largometraje de Animación/ Najlepszy film animowany: Olimpia de J.M. Cravioto
  22. Mejor Largometraje Documental/ Najlepszy pełnometrażowy film dokumentalny: El Guardián de la Memoria de Marcela Arteaga
  23. Segundo Ariel de Oro/ Druga Złota Arielka: María Rojo
  24. Mejor Actor/ Najlepszy aktor: Luis Alberti por Mano de Obra
  25. Mejor Actriz/ Najlepsza aktorka: Edwarda Gurrola por Luciérnagas
  26. Mejor Dirección/ Najlepsza reżyseri: Fernando Frías por Ya No Estoy Aquí
  27. Mejor Película/ Najlepszy film: Ya No Estoy Aquí
Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *