Oto jak Kultowy zespół RBD wpłynął na Generację Z w Ameryce Łacińskiej i nie tylko


Muzyka meksykańskiej grupy popowej RBD po raz pierwszy jest dostępna w formie cyfrowej. Fani mogą przesłuchać strumieniowo wszystkie albumy ulubionych kultowych utworów z początku XXI wieku.

Podobnie jak w przypadku katalogu The Beatles, przez wiele lat występowały problemy z odprawą muzyczną i nazwą zespołu RBD, które uniemożliwiły wydanie ich albumów online. Te problemy zostały ostatecznie rozwiązane i wszystkie albumy studyjne RBD są dostępne do streamowania na każdej platformie cyfrowej od 4 września.

RBD zyskał sławę w 2004 roku, kiedy zespół powstał na planie telenoweli Rebelde. Ich album, nazwany na cześć serialu, pojawił się pod koniec tamtego roku i zmienił ich w światowe gwiazdy popu. RBD otrzymało nominację do Latin Grammy za drugi album, Nuestro Amor z 2005 roku , a sekstet osiągnął komercyjny szczyt dzięki Celestial z 2006 roku . W tym samym roku wydali także swój pierwszy anglojęzyczny album Rebels. Kolejna nominacja do Latin Grammy była dla RBD za Empezara Desde Cero z 2007 roku .

Podczas krótkich wspólnych chwil RBD, zespół nagrał również portugalskie wersje swoich albumów dla brazylijskich fanów, które również są dostępne do streamowania od 4 września. RBD rozpadło się na początku 2009 roku wraz z cichym wydaniem ostatniego albumu Para Olvidarte de Mí

Fani, którzy byli częścią generación RBD w 2000 roku, będą podekscytowani cyfrowym wydaniem katalogu zespołu.

Aby przygotować następne pokolenie fanów na nadchodzącą burzę nostalgii RBD, oto podstawowe informacje o tym, dlaczego zwraca się uwagę na ten zespół.


Przed Élite było Rebelde


Zanim ludzie rozmawiali o Las Encinas w hiszpańskim serialu Netflix Élite, prywatną szkołą średnią, o której mówiono na początku XXI wieku, była Elite Way School w Rebelde. Podczas gdy pierwsza zasłynęła jako tajemnica morderstwa, ta druga nie była aż tak poważna. Rebelde tylko wzmocniło codzienny dramat i niepokój, z jakim borykał się wówczas nastolatek w telenoweli, zwykle z komicznymi skutkami.

Sprawdź także  Latin Alternative Music Conference ogłasza panelistów i wykonawców na wirtualne wydarzenie 2021

RBD wydało hymny niepokoju nastolatków


Członkowie RBD nie tylko wystąpili w nastoletniej telenoweli Rebelde , ale także zdefiniowało pokolenie 2000 roku hymnami w swojej muzyce. Było to szczególnie prawdziwe w przypadku pierwszego albumu RBD, Rebelde z 2004 roku. Tytułowy utwór to pop-rockowy hymn opowiadający o poczuciu niezrozumienia i buntu z tego powodu. „Sólo Quédate En Silencio” jest dla zakochanych 'szczeniaków’, a „Sálvame” to melodramat dla nastolatków.


RBD inspiruje nowe pokolenie gwiazd

Mimo że RBD rozpadło się na początku 2009 roku, skala Rebelde i ich muzyka nadal inspirują najnowsze pokolenie gwiazd Latinx. Na TiKTok, aktorka Élite i meksykańska pop księżniczka, Danna Paola podziwiała Anahi za rolę Mii Colucci z telenoweli. Wykonywała także „Sólo Quédate En Silencio”. Na TikTok, portorykański piosenkarz Rauw Alejandro przyjął piosenkę „Rebelde” jako hymn do headbangingu.


RBD miał w swoich szeregach Latynosa otwarcie przyznającego się do homoseksualizmu członka

Zanim portorykańska supergwiazda Ricky Martin ujawnił się w 2010 roku, RBD trafił na pierwsze strony gazet w 2007 roku, kiedy członek zespołu, Christian Chávez, zrobił coming out, podczas gdy zespół był u komercyjnego szczytu. W tamtych czasach był to krok postępowy, zwłaszcza biorąc pod uwagę homofobię, i bycie machistą, w meksykańskich i latynoskich mediach. Koledzy z zespołu Cháveza wydali oświadczenie wspierające go, a kolejny album RBD, Empezar Desde Cero  zajął pierwsze miejsce na liście Billboard Top Latin Albums.


RBD był częścią ruchu reggaetón

Reggaetón to obecnie najpopularniejszy gatunek muzyki latynoskiej. Od pierwszego globalnego przyjęcia gatunku na początku 2000 roku, można znaleźć kilka utworów reggaetón wydanych przez RBD, które wciąż zyskują na popularności. Przy „Money Money” z albumu Rebels z 2006 roku i „Lento” z Mas Flow: Los Benjamins współpracowali z topowymi producentami Luny Tunes i Tainy. 

Udostępnij

Zostaw odpowiedź