Idźmy dalej: Bad Bunny


Piosenkarz Reggaeton dał koncert ulicami Nowego Jorku z okazji Miesiąca Dziedzictwa Hiszpańskiego


Bad Bunny jest przekonany, że lepsze czasy nadejdą, jeśli ludzie będą robić rzeczy z głębi serca.

Zrobił to w niedzielę, szerząc swoje dobre wibracje na ulicach Nowego Jorku, gdzie dał mobilny koncert w ramach Miesiąca Dziedzictwa Hiszpańskiego w ramach serii Uforia Music „Uforia Live”, która obejmowała przejażdżkę metrem z  Yankee Stadium w Bronksie do Harlem Hospital na Manhattanie.

„Nadchodzą dobre rzeczy. Wiem, że przechodzimy przez bardzo trudne czasy, ale mam nadzieję, że ludzie robiąc coś z serca, robiąc coś z pragnieniem, pasją, wiarą, nadzieją, pójdą naprzód” – powiedział Bad Bunny podczas koncertu, który był transmitowany na żywo na jego kanale YouTube oraz na UforiaMusic.com.

Stojąc na dachu wagonu w otwartej części nowojorskiego metra, portorykańska gwiazda wykonała hity muzyki miejskiej, takie jak  „Bye me fui”, „Callaíta”, „Te boté” czy „Yo perreo sola” a jako odległych gości miał J Balvina i Secha. Czasami można było zobaczyć fanów biegnących obok pociągu, by robić zdjęcia i nagrywać piosenkarza; inni trąbili klaksonem w swoich samochodach.

Bad Bunny, który we wtorek otrzymał cztery nominacje do nagrody Billboard Music Awards, w tym najlepszego latynoskiego artystę, powiedział, że wybrał wagon metra, ponieważ jest to jedno z najbardziej charakterystycznych miejsc w Nowym Jorku, mieście, które opisał jako jedno z „najważniejsze na całym świecie ”.

„To tam spotyka się wiele różnych kultur, różnych narodowości, zwłaszcza Latynosów i Latynosów z różnych krajów” – powiedział w ekskluzywnym wywiadzie dla Associated Press przed koncertem.

„Oprócz tego, Nowy Jork był jednym z miast w Stanach Zjednoczonych, do którego udałem się najczęściej, aby się zaprezentować i które udzieliło mi największego wsparcia w mojej karierze. To wyjątkowe miasto” – dodał.

Po odwołaniu kilku występów w Puerto Rico w związku z pandemią koronawirusa muzyk i jego zespół zaplanowali mobilny koncert. Fani wiedzieli, że będzie darmowy koncert, który będą mogli streamować, ale nie wiedzieli, z którego miasta.

Bad Bunny zachował tajemnicę na portalach społecznościowych i poleciał prywatnym samolotem do Nowego Jorku, gdzie został poddany kwarantannie przez kilka dni w hotelu przed koncertem. Powiedział, że wystawienie pokazu wymagało dużo wysiłku, ale on i jego zespół są bardzo zadowoleni.

Artysta, który 6 października otrzyma nagrodę Vision Award od Hispanic Heritage Foundation, powiedział, że odszedł od mediów społecznościowych, aby się „odświeżyć” i usunąć negatywne emocje.

Postanowił jednak powrócić w sprawach, które go szczególnie interesują, takich jak głosowanie Latynosów w tym roku wyborczym. Wezwał Latynosów, aby „dali nam znać, kiedy głosujemy”.

„Czasami my, młodzi ludzie, nie lubimy, gdy się im mówi, co mają robić, czasami nie lubimy rad lub nie dbamy o te sprawy, ale jest to ważne, ponieważ przyszłość kraju zależy od tego, co się obecnie dzieje” – powiedział.


Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *