„HIT”: seria La 1 to tętniący życiem thriller z liceum


Serie takie jak „Elite” czy „SKAM Espana” były wspaniałymi produkcjami w narodowej beletrystyce, aby móc nawiązać kontakt z młodzieżą. W obu przypadkach epicentrum opowieści kręci się wokół młodych postaci, ale teraz RTVE wybiera coś innego z ‚HIT’ , wielką premierą La 1 we wrześniu.


HIT’ mógł z łatwością być dramatem licealnym, w którym ktoś spoza centrum próbuje pomóc w zarządzaniu sytuacją, która wymknęła się spod kontroli. Jednak serial stworzony przez Joaquína Oristrella stawia na podejście bliższe thrillerowi, aby osiągnąć wibrujący rytm, dzięki któremu przyciąga uwagę publiczności na szereg tematów związanych z dorastaniem z nowej, ciekawej perspektywy. Wszystko to w służbie natchnionego Daniela Grao , wielkiego bohatera serialu.


Bezpośredni i przekonujący

Uderz Daniela Grao

HIT to Hugo Ibarra Toledo, nauczyciel stosujący jedne z najbardziej osobliwych metod , które doprowadziły go do zarabiania na życie, dając wykłady zamiast uczyć. To jest coś, co serial bardzo dobrze zaznacza od samego początku, skupiając się na jednej z tych rozmów, w której pokazuje, że nie boi się konfrontacji ani stosowania niecodziennych metod, aby osiągnąć swój cel. Już po kilku minutach staje się dla nas jasne, że jest kimś genialnym, ale także, że ma pewien arogancki akcent, dzięki czemu nie możemy go postrzegać jako konwencjonalnego bohatera.

Może to być przeszkoda dla niektórych widzów, ale kiedy dochodzi do poparcia, to właśnie to pozwala mu być postacią z własnym głosem, kimś, kto może naprawdę wysadzić niespokojny stan instytutu, któremu decyduje się pomóc. I to, że jednocześnie musi wprowadzać konflikt, wyjaśnia nam, że „HIT” nie ma problemu z ryzykowaniem do pewnego momentu, jeśli chodzi zarówno o przedstawianie sytuacji, jak i jej rozwijanie.

Właśnie techniczne wykończenie serii wspiera ten punkt, stawiając na nerwową inscenizację, głównie w korzystaniu z kamery w scenach z większym napięciem w otoczeniu. W ten sposób różne konflikty, które powstają, zostają wzmocnione i kwalifikują najbardziej wizualny składnik serii, gdzie wydaje się, że HIT bardziej niż to konieczne opiera się na rozwiązaniach stosowanych w niezliczonych produkcjach filmowych, więc jego skuteczność w ten sposób jest nieco mniejsza.

Dobrze dobrana obsada

Hit Scene

Na swoją korzyść ma również bardzo dobrze dobraną obsadę, ufającą Grao, który od jakiegoś czasu udowadnia, że ​​jest jak ubezpieczenie na życie w hiszpańskich serialach, ale także bardzo dobrze patrzy się na młodzież. Carmen Arrufat to już odkryta przez Lucia Alemany aktorka z „La inocencia”.

W skrócie

Mieszanka napięcia w liceum z problemami nastoletnich postaci mogła się nie udać, ale na razie serial pokazuje, jak to zrobić, interesując widza.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *