Daddy Yankee i Universal Music Group ogłaszają globalne partnerstwo strategiczne


Umowa obejmuje projekty filmowe i nową muzykę dystrybuowaną przez InGrooves


, pionierska gwiazda , która rok po roku dominuje na listach przebojów, nawiązał współpracę z w ramach szeroko zakrojonej umowy o partnerstwie strategicznym, obejmującej między innymi nową muzykę i film.

Yankee nazwał umowę, podpisaną bezpośrednio z prezesem i dyrektorem generalnym UMG, Lucianem Grainge , „jednym z największych zobowiązań wobec artysty w historii muzyki latynoskiej”. Pierwszym wydawnictwem w ramach nowej umowy jest singiel „Don Don” z udziałem Anuela AA i Kendo Kaponi, który ukaże się 11 września. Podobnie jak wszystkie nowe projekty muzyczne w ramach nowego globalnego partnerstwa, „Don Don” będzie dystrybuowany i wspierany przez UMG's Ingrooves Music Group.

„Ciężko pracowałem, aby zbudować karierę, która wykracza poza kultury, granice i języki, i stworzyłem nowe modele biznesowe, które pomogły przenieść naszą muzykę na poziom światowy. Podejmując jedno z największych zobowiązań wobec artysty w historii muzyki latynoskiej, Universal Music i Sir Lucian to partnerzy, którzy cenią moje dziedzictwo, moją muzykę i mój wkład ”- powiedział Yankee w oświadczeniu. „Ten nowy singiel to dopiero początek nowych projektów, które zaplanowaliśmy i nie mogę się doczekać ich rozpoczęcia”

Dodał Grainge: „ jest zarówno kultowym artystą, jak i przedsiębiorcą, którego niezwykła kreatywność wpływa na kulturę w skali globalnej. Cieszymy się, że możemy powitać Daddy Yankee w rodzinie UMG i nie możemy się doczekać współpracy nad zmaksymalizowaniem światowego wpływu przez jego niesamowity talent ”.

Yankee (prawdziwe nazwisko Raymond Ayala ), którego piosenka „Gasolina” utorowała drogę do eksplozji reggaetón 15 lat temu, nadal gromadzi hity i jest uważana za wiodącą ikonę muzyki latynoskiej. Dziś ma ponad 60 milionów obserwujących w mediach społecznościowych i umieścił 77 piosenek na liście Billboard Hot Latin Songs, w tym siedem na pierwszym miejscu. Na liście Hot 100 umieścił także 15 piosenek, w tym oczywiście „Despacito”, swój hit z Luisem Fonsi.

Udostępnij

Zostaw odpowiedź