Co robi Isaac Hernández w ‚Alguien Tiene Que Morir’


Mężczyzna z Meksyku wystawia się na próbę jako aktor, kiedy ma okazję przenieść swoją pasję do tańca do telewizji


Jedną z twarzy, która pojawia się w zwiastunie nowego miniserialu Manolo Caro „Alguien Tiene Que Morir ”, jest tancerz z Guadalajary, Isaac Hernández, który odegra ważną rolę. 

Wspierany przez obsadę, w skład której wchodzą między innymi Alejandro SpeitzerCecilia Suárez i Ester Expósito, artysta nie tylko wystawił się na próbę jako aktor, ale także miał okazję przenieść na ekran swoją pasję do tańca , a zwłaszcza baletu. 

„To coś, za co będę wdzięczny Manolo przez całe życie, bo kiedy rozmawialiśmy na ten temat, wydawało się to z jego strony dość ambitne, ale ryzykowne było też próbowanie czegoś takiego, czego on chciał. To sztuka, która nie jest popularna w Ameryce Łacińskiej ”- powiedział Isaac w kwietniu, podczas pierwszych miesięcy izolacji przez COVID-19 .

„Utrzymałem się w dobrej formie, aby móc nagrać emblematyczne rzeczy z klasycznego repertuaru, takie jak„ Don Kichot”, fragmenty „El Hombre Joven y la Muerte”, rzeczy, które pozwalają nam otworzyć okno lub ciekawość ludzi, by podejść bliżej lub zacząć postrzegać balet jako coś innego, bardziej dostępnego, cośco może być częścią serii, a nie ją rozstroić ”- wyjaśnia . 


Isaac Hernández, Alguien Tiene Que Morir / Netflix

Na platformie Netflix ukaże się miniserial, którego data premiery została ogłoszona na 16 października. Dla Hernándeza praca ta stanowi dodatkowy element jego wysiłków na rzecz normalizacji baletu.

„To, że chłopiec może marzyć nie tylko o byciu tancerzem, ale także o byciu aktorem i staniu się nim poprzez coś, co go pasjonuje, na przykład taniec, jest również możliwe” – wyjaśnił.

W serii Hernández gra „Lázaro” , który przybywa do Hiszpanii w 1954 roku ze swoim przyjacielem „Gabino” (Speitzer) z nadzieją podróży po świecie, ale znajdując inną rzeczywistość niż to, czego się spodziewają. 

Isaac Hernández brał wcześniej udział w filmach takich jak „El Rey de Todo el Mundo”, razem z Ana de la Reguera . 

„To było dla mnie coś zabawnego, ponieważ nigdy nie myślałem o zrobieniu filmu, nigdy nie myślałem o byciu aktorem, myślałem, że nigdy nie nauczę się dialogu w moim życiu i będę miał czas na próby, ale miałem dużo pomocy od Cecilii, Alejandro i Manolo, którzy Byli ze mną bardzo ostrożni i pomogli mi”.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *