CANANA prowadzi dialog z ANDĄ na temat serialu „Luis Miguel”


Firma stwierdziła, że ​​przestrzega praw pracowniczych całego personelu świadczącego dla nich usługi


Firma produkcyjna CANANA Films ogłosiła swoje stanowisko w sprawie umów dotyczących produkcji „Luis Miguel la serie” i National Association of Actors (ANDA).

W oświadczeniu skierowanym do El Universal firma stwierdziła, że ​​przestrzega praw pracowniczych wszystkich swoich pracowników, którzy świadczą jej usługi, w tym przypadku w serialu piosenkarza z Diego Bonetą w roli głównej.

„Mamy nadzieję kontynuować konstruktywny dialog, który rozpoczął się z ANDA w styczniu 2020 roku” – piszą.23 września ogłoszono, że produkcja serialu transmitowanego przez Netflix będzie kontynuowała nagrania drugiego sezonu nawet bez podpisania układu zbiorowego ze związkiem, któremu obecnie przewodniczy Jesús Ochoa.

Produkcja, według ANDA, uchylała się od zobowiązań, jakie ma wobec swoich pracowników, nie mając umowy, która ich chroni, dzięki którym nadal wnoszą wkład, a tym samym mają możliwość podstawowych usług, takich jak opieka medyczna, opieka nad dziećmi, itd.

Ta wiadomość została przekazana przez Stowarzyszenie w oświadczeniu, w którym zapewnia, że ​​decyzja „stanowi akt szkodliwy dla interesów oraz praw pracowniczych i praw człowieka naszych współpracowników”.

Seria przedstawia życie piosenkarza Luisa Miguela, od dzieciństwa do sławy. Pierwszy sezon miał swoją premierę w 2019 roku i dzięki dobremu przyjęciu, jakie miał, spodziewano się, że drugi ukaże się w 2020 roku, ale premiera została opóźniona do 2021 roku z powodu pandemii COVID-19, więc nagrania zostały wstrzymane.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *