Albumy Shakiry i Rosalii należą do 500 najlepszych w całej historii muzyki


Według magazynu Rolling Stone


Lista 500 najlepszych albumów wszechczasów, opublikowana w 2003 roku przez magazyn Rolling Stone, została niedawno odnowiona, a albumy Shakiry i Rosalii stały się klasykami.

„¿Dónde están los ladrones?” To album kolumbijskiej piosenkarki, który ma przywilej znaleźć się na tej liście obok znanych artystów, takich jak Marvin Gaye, Bob Dylan, The Beatles.


Okładka albumu

Wśród 500 najlepszych albumów, album Shakiry zajmuje 496 miejsce. Zaskakujące jest to, że nie było na nim żadnego z jej największych międzynarodowych hitów.

Klasyk artystki Barranquilla ukazał się we wrześniu 1998 roku, zanim zadebiutowała na rynku amerykańskim, czym dała świadectwo swojej sławy w swoim rodzinnym kraju.


Shakira

Mało kto pamięta historię Shakiry , ale w szkole została odrzucona przez chór szkolny z powodu posiadania bardzo mocnego vibrato i kiedy po raz pierwszy usłyszał ją dyrektor Sony Colombia, uznał, że to beznadziejne.

43-letnia artystka,  której wielokrotnie powtarzano „nie”, nadal walczyła o swoje marzenia, a jeden z jej długo pamiętanych klasyków stał się jednym z najlepszych w całej historii.Bizneswoman stała się jedną z najbardziej reprezentatywnych kobiet w muzyce, dumą Kolumbii.

Dziś Shakira jest jedynym Kolumbijczykiem, który znajduje się na liście 500 najlepszych albumów w całej historii, a także jest jednym z niewielu hiszpańskojęzycznych artystów wraz z hiszpańską Rosalią.

Rosalia wskoczyła na 315. pozycję z El mal querer i to tylko jedna z długiej listy młodych talentów i artystów, którzy weszli na listę ( Harry Styles, Taylor Swift, Billie Eilish, Kendrick Lamar …) .

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *