5 ponadczasowych piosenek Garibaldi do zapamiętania z Xavierem Ortiz


Przemysł muzyczny opłakuje niespodziewaną śmierć Xaviera Ortiza, jednego z pierwotnych członków popularnej grupy Garibaldi z lat 90. Meksykański piosenkarz, aktor i przedsiębiorca zmarł w poniedziałek 7 września w swoim domu w Guadalajarze. Miał 48 lat.


Siostra Ortiza, Olga Ramirez Ortiz, podzieliła się mocnymi wiadomościami ze swoimi fanami na Twitterze. „Słuchaj, jestem jego siostrą i ku memu żalowi mówię ci, że popełnił samobójstwo. Jesteśmy w szoku”. wyraziła . „Wiedzieliśmy, że był bardzo przygnębiony z powodu izolacji, braku dochodów i bardzo burzliwej separacji. Właśnie sprzedał swój dom i miał pieniądze. Jesteśmy bardzo zaskoczeni”.

Guillermo Flores Tovar, z Prokuratury Generalnej Jalisco, potwierdził, że przyczyną śmierci było uduszenie przez powieszenie, o czym donosi El Universal .

Pod koniec lat 80. i 90. Ortiz był częścią znanej meksykańskiej grupy Garibaldi, obok oryginalnego składu: Sergio Mayera, Patricii Manteroli, Víctora Noriegi, Pilar Montenegro, Charly López, Luisy Fernanda i Katii Llanos.

„Był bratem życia, towarzyszem wielkich bitew, ale także wielkich radości! Istota pełna wielkich cnót, pełna talentu, wzorowy ojciec ”- powiedział Lopez na Instagramie. „Z głębokim smutkiem i wielkim bólem donoszę o śmierci mojego drogiego brata i wielkiego kolegi z Grupy Garibaldi oraz aktora Xaviera Ortiza” – powiedział Mayer na Twitterze .

Patricia Manterola, która związała się z Ortizem w 1999 roku i rozwiodła się z nim po pięciu latach małżeństwa, powiedziała : „Tak będę cię zawsze wspominał, drogi Xavi, z tym pięknym uśmiechem, który zaraził nas wszystkich, którzy mieli przyjemność się skrzyżować drogi z Twoją ścieżką. Zawsze z sercem tak szlachetnym i wrażliwym, z pragnieniem pomocy każdemu, kto cię poprosił, z tymi oczami tak krystalicznymi, że nie mogły ukryć twoich uczuć, z tą ogromną miłością do twojego syna. Jesteś już w ramionach swojej pięknej mamy, za którą tak bardzo tęskniłeś ”.

Ortiz pozostawił ośmioletniego syna.

Na pamiątkę posłuchaj poniżej pięciu ponadczasowych i emblematycznych piosenek Garibaldiego.

„Banana / La Bolita”


„Que Te La Pongo”


„La Ventanita”


„Marta Elena”


„Merengue Mix”

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *