5 najlepszych meksykańskich filmów o niepodległości Meksyku


Hidalgo i La Virgen Que Forjó Una Patria są częścią tej listy, której nie można przegapić w te święta narodowe


Niewiele filmów opowiada historię Niepodległości Meksyku, a produkcje te starały się w możliwie najbardziej obiektywny sposób spojrzeć na kontekst historyczny tamtych czasów

Od filmów z Cine de Oro po niektóre z ostatnich lat, oto najlepsze adaptacje jednego z najważniejszych momentów historycznych, jakie przeżył ten kraj.

1. Hidalgo, La Historia Jamás Contada (2010)

Wyemitowany w 2010 roku, w 200-lecie niepodległości Meksyku, film Antonio Serrano z Demianem Bichirem w roli głównej ukazuje bohatera tego kraju, o jakim nigdy nie myśleli. 

Wyrzucony z Uniwersytetu w Michoacán za swoje postępowe pomysły i skandal związany z posiadaniem tajnej rodziny, został wysłany przez swój zakon do małego miasteczka San Felipe Torres. Tam, oprócz tego, że jest wrogiem ultra-konserwatywnej elity tego miejsca, jest również znany z bycia łamaczem serc.2. Morelos (2012)

Z dwoma nominacjami do Ariel Awards w 2012 roku, ten film, również autorstwa Antonio Serrano, skupiał się na opowiadaniu historii tej postaci w sposób bardzo odmienny od tego, co znamy. 

Przedstawiający ostatnie lata Morelos, film prowadzi nas przez najbardziej reprezentatywne dokonania w życiu tego bohatera. Po zajęciu miasta Oaxaca i prześladowaniu przez armię imperialistyczną, Morelos zamierzał po raz pierwszy w historii Meksyku stworzyć jasne instytucje i dobrze zorganizowaną armię. 3. ¡Viva México! (1934)

Miguel Contreras Torres opowiada historię Miguela Hidalgo w jego ostatnich dniach, od spisku Querétaro, aż do zatrzymania i zamordowania. Josefa Ortiz de Dominguez gra Sara García.


4. La Virgen Que Forjó Una Patria (1942)

Ten niesamowity film Julio Bracho opowiada historię Dziewicy z Guadalupe jako sztandaru i symbolu ruchu niepodległościowego w Meksyku. 5. Mina, Viento De Libertad (1977)

Ta niesamowita produkcja pomiędzy Meksykiem a Kubą opowiada historię Francisco Javiera Miny, Hiszpana, który dołączył do zespołu niezależnych i próbuje wesprzeć Morelosa, prowadząc grupę rebeliantów przez kilka miesięcy, aż do aresztowania.


Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *