„3.0” Marca Anthony’ego jest pierwszym albumem salsa, który zdobył certyfikat „Diamante”


To był ryzykowny album, który stał się światową sensacją


W 2013 roku Marc Anthony wydał 3.0, swój pierwszy album salsy od dekady, ryzykowne wydawnictwo w czasach, gdy muzyka tropikalna zaczęła słabnąć w obliczu reggaeton.

Ryzyko się opłaciło.

W tym tygodniu 3.0 stał się pierwszym albumem salsa w historii, który otrzymał certyfikat „Diamante”, najwyższy certyfikat RIAA dla albumu latynoskiego, za sprzedaż ponad 600 000 kopii w samych Stanach Zjednoczonych.

To tylko najnowsze osiągnięcie albumu, który w 2013 roku stał się najlepiej sprzedającym wydawnictwem roku, według Nielsen SoundScan. Zestaw był napędzany przebojowym singlem „Vivir Mi Vida”, który spędził 18 tygodni na pierwszym miejscu listy Hot Latin Songs, stając się pierwszym tropikalnym singlem od dekady, który znalazł się na szczycie listy (i to bez pomocy remiksów) oraz najdłużej występująca tropikalna piosenka nr 1 w historii listy przebojów.

„Współpraca z Markiem w Sony Music Latin to dla nas ogromny zaszczyt” – powiedział Afo Verde, prezes i dyrektor generalny Sony Music Latin Iberia, który podczas wirtualnej ceremonii wręczył Marcowi Anthony’emu plakietkę RIAA Diamante. „Nieustannie bije rekordy i sam tworzy nowe. Jego muzyka jest wieczna. Udowodnił, że jego nagrania, od początku, a nawet pięć, 10, 20 lat później, są wieczne i będą śpiewane przez wszystkich przez całe życie ”.

„Pojawienie się tego nowego osiągnięcia w tym szczególnym czasie jest dla mnie naprawdę satysfakcjonujące i inspirujące” – powiedział Marc Anthony. „ 3.0 był albumem, który uważałem za ryzykowny w momencie jego wydania. Latynoski przemysł muzyczny zaczynał się zmieniać, a uwaga skupiała się na innych gatunkach. Album został przyjęty przez wszystkich w tak potężny sposób. Ta odpowiedź dodała mi otuchy w karierze i moich instynktach jako twórcy muzyki ”.

3.0, wyprodukowany przez Sergio George’a, doprowadził również do najdłuższej trasy koncertowej Marca Anthony’ego. Chociaż cały album to prawdziwy klejnot, z ogromnymi hitami, takimi jak „Flor Pálida” i „Cambio de Piel”, przełomem był Vivir, remake „C’est la Vie” algierskiego piosenkarza Khaleda, którego współautorem jest twórca hitów Red One, dobry przyjaciel Marca Anthony’ego. Utwór i potwierdzające życie przesłanie radości w obliczu przeciwności losu uderzyły w zbiorowy akord, dając nr 1 w co najmniej 10 krajach.

Anthony pracuje obecnie nad nową muzyką.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *