Umiera Mónica Miguel, meksykańska aktorka i reżyserka


La Asociación Nacional de Intérpretes opłakuje śmierć artystki


La Asociación Nacional de Intérpretes poinformowało, że Mónica Miguel, meksykańska reżyserka i aktorka, zmarła w tę środę o świcie.

„Rada Reżyserów i Komitet ds. Nadzoru @ANDIMexico informują o śmierci aktorki Mónicy Miguel. To znana aktorka i reżyserka telewizyjna oraz teatralna. Nasze najszczersze kondolencje dla jej rodziny i przyjaciół ”, czytamy w tweecieMónica Miguel zadebiutowała jako reżyser w telenoweli „Quinceañera” (1987 z Thalią i Adelą Noriega) i był to początek płodnej kariery reżyserskiej, współpracującej głównie z producentką Carlą Estradą. Była reżyserem scenicznym w kilku swoich telenowelach, takich jak „Amor de Nadie”, „De Frente al sol”, „Los parientes pobres”, „Alondra”, „María Isabel” i „El privilegio de amar (Cristina)” ; w niektórych z nich brała udział również jako aktorka.

W 2010 roku współpracowała z producentem José Alberto Castro jako reżyser teatralny telenoweli „Teresa”. Reżyserowała także telenowele znane w Polsce: Sortilegio (Zaklęta miłość), La tempestad (Burza), Pasion (Sidła namiętności), Amor real (Prawdziwa miłość).

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *