To pierwszy klip do 'The Human Voice’, nowego filmu krótkometrażowego Pedro Almodóvara


Klip z Tildą Swinton ukazuje esencję pierwszej angielskiej produkcji hiszpańskiego filmowca


Uznany hiszpański producent Agustín Almodóvar, brat nagrodzonego Oscarem reżysera Pedro Almodóvara, opublikował na Twitterze pierwszy fragment krótkometrażowego filmu The Human Voice (2020) z Tildą Swinton. 

Wideo trwa prawie minutę i pokazuje aktorkę w jaskrawej i pompatycznej czerwonej sukience, gdy wychodzi zza ekranu do dużej szarej ściany. Siada i krzyżuje dłonie na kolanach z zmartwionym spojrzeniem i głęboko się zaciąga. Po latach uchodzenia za jednego z najbardziej rozpoznawalnych artystów na świecie, ten film krótkometrażowy będzie pierwszą angielską produkcją 70-letniego reżysera. 

Oryginalna jednoaktowa sztuka Jacka Cocteau „The Human Voice” od dawna jest źródłem inspiracji dla Almodóvara. Obraz jest swobodną adaptacją oryginalnej sztuki teatralnej Jeana Cocteau, o której Pedro Almodovar marzył od dziesięcioleci. Film opowiada historię zdesperowanej kobiety (Tilda Swinton), która czeka na telefon od swojego ukochanego, który właśnie ją porzucił i ma wziąć ślub z inną.

Kiedy Almodóvar po raz pierwszy ogłosił krótką prezentację na początku tego roku, wyjaśnił, że on i Swinton pracowali razem nad aktualizacją aspektów historii i zachowania kobiet, które nie pasowały do ​​współczesnej wrażliwości.

Potwierdził również prawie ukończoną adaptację scenariusza „A Handbook for Cleaning Women” Lucii Berlin, która również zostanie nakręcona w języku angielskim.

Udostępnij
Sprawdź także  Yalitza pokazała, że ​​Meksyk jest krajem rasistowskim: Cuarón

Zostaw odpowiedź