Shakira podpisuje kontrakt z WME


WME podpisało kontrakt z wielokrotnie platynową artystką, trzykrotną zdobywczynią Grammy i 11-krotną zdobywczynią Latin Grammy, Shakirą. Wcześniej była reprezentowana przez CAA.


W ciągu swojej kariery Shakira sprzedała ponad 80 milionów płyt na całym świecie i jest jedyną artystką z Ameryki Południowej, która zajęła pierwsze miejsce na liście Billboard Hot 100 ze swoim hitem z 2006 roku „Hips Don’t Lie”. Kolumbijska piosenkarka / autorka tekstów ma w sumie cztery utwory, które znalazły się w pierwszej dziesiątce listy przebojów Hot 100 i łącznie 21 utworów na liście.

Jedenasty i najnowszy album studyjny Shakiry, El Dorado, znalazł się na pierwszym miejscu listy przebojów iTunes w 37 krajach po wydaniu i zdobył nagrodę dla najlepszego albumu wokalnego popu na Latin Grammy Awards 2017 i najlepszego albumu Latin Pop na rozdaniu Grammy Awards 2018. W listopadzie 2018 r. Shakira zakończyła swoją niezwykle udaną trasę „El Dorado World Tour”, a następnie wydała film koncertowy „Shakira in Concert: El Dorado World Tour”, który był pokazywany w kinach na całym świecie podczas jednodniowego wydarzenia na całym świecie.

Shakira jest równie zaangażowana w globalne cele filantropijne. W wieku 18 lat założyła fundację Pies Descalzos (Barefoot), która obecnie zapewnia edukację i odżywianie ponad 6000 zubożałych dzieci w Kolumbii i rozszerza swoją działalność na inne kraje, w tym na nowo rozpoczęte projekty na Haiti i RPA. W październiku 2011 r. Shakira została mianowana członkiem Komisji Doradczej Prezydenta Obamy, President Obama’s Advisory Commission on Educational Excellence for Hispanics.

Oprócz nagrywania muzyki Shakira była trenerem czwartego i szóstego sezonu programu „The Voice”, zagrała jako Gazelle w nominowanym do Oscara filmie Disneya Zootopia w 2016 roku , a także przyczyniła się do powstania ścieżki dźwiękowej filmu „Try Everything”. Jej występ na Super Bowl z Jennifer Lopez przyniósł najwięcej wyświetleń w YouTube wszechczasów, ponad 177 milionów wyświetleń.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *