Na festiwalu w Wenecji zostanie zaprezentowany „The Human voice” Almodóvara


Film, który będzie poza konkursem, został nagrany i zmontowany „w rekordowym czasie” podczas pandemii.


Krótkometrażowy film „ The Human Voice” hiszpańskiego reżysera Pedro Almodóvara zostanie zaprezentowany poza konkursem podczas kolejnej edycji Festiwalu Filmowego w Wenecji , który odbędzie się w dniach 2–12 września – poinformowali dziś jego organizatorzy.

Wraz z filmem Almodóvara, „który został nagrany i zmontowany w rekordowym czasie zaraz po zamknięciu z powodu koronawirusa” – wyjaśniają organizatorzy, do programu konkursu dołączony jest także film „One Night in Miami” z aktorką nagrodzoną Oscarem, Reginą King.

Jestem bardzo podekscytowany, że będę mógł wrócić do Wenecji w tym wyjątkowym roku z COVID-19 jako gość. Wszystko będzie inaczej i nie mogę się doczekać, kiedy zobaczę to na własne oczy” – powiedział Almodóvar.

Brytyjska aktorka Tilda Swinton jest bohaterką tego krótkometrażowego filmu wyreżyserowanego przez hiszpańskiego reżysera i jego pierwszy film w języku angielskim, oparty na homonimicznej twórczości francuskiego poety i dramatopisarza Jeana Cocteau.

Hiszpański reżyser dodał, że „to zaszczyt wspierać Tildę w roku, w którym otrzyma zasłużoną nagrodę” i wyjaśnił, że film: „To właściwie festiwal Tildy, przegląd jej nieskończonych i różnorodnych ról jako aktorki, jej reżyserskiego programu ”.Dla reżysera Mostry, Alverto Barbera, „to niezwykła przyjemność i wielki zaszczyt powitać Pedro Almodóvara z powrotem w Wenecji, rok po przyznaniu mu Złotego Lwa za całokształt kariery”.

„To wyjątkowa okoliczność w roku niezwykłym: najpiękniejszy sposób wspólnego celebrowania chęci powrotu do kina w towarzystwie jednego z najwybitniejszych współczesnych reżyserów ” – dodał.

„Ludzki głos”, trwający 30 minut, „to bezpłatna adaptacja oryginalnej sztuki Jeana Cocteau, o której Pedro Almodóvar marzył od dziesięcioleci” – wyjaśniają z Festiwalu Filmowego w Wenecji.

Opowiada historię zdesperowanej kobiety (Tilda Swinton), która czeka na telefon od swojego kochanka, który ją właśnie zostawił.

Ponadto film aktorki i reżyserki Reginy King rozgrywa się w nocy 25 lutego 1964 roku, kiedy to młody Cassius Clay, później znany jako Muhammad Ali, zostaje nowym mistrzem boksu wagi ciężkiej. Nie może on jednak zostać w hotelu, by świętować zwycięstwo ze względu na przepisy Jima Crowa dotyczące segregacji rasowej, spędza noc w motelu Hampton House w historycznej czarnej dzielnicy Miami.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *