Meksykańskie kino grozy wymaga, abyś w to uwierzył


Meksykański reżyser, Agustín Tapia namawia meksykańskich inwestorów i producentów, aby bardziej ufali meksykańskiemu filmowi grozy


Dla meksykańskiego reżysera Agustína Tapii meksykańskie kino grozy (horroru) rozwinęło się organicznie, ponieważ więcej ludzi musi w to uwierzyć.

Nie dotyczy to jednak publiczności, ponieważ Meksyk jest jednym z kluczowych odbiorców tego gatunku, ale nie inwestorów i producentów. 

„Do niedawna meksykańskie filmy tego gatunku, horrory, czy jakkolwiek byśmy je nazywali, były czymś bardzo paradoksalnym i bardzo sprzecznym” – wyjaśnił w rozmowie telefonicznej dla jednego z portali, scenarzysta i reżyser Cuidado Con Lo Que Deseas (2020), horroru, który pojawi się 20 sierpnia w nieco ponad 830 kinach w Meksyku.

„Chociaż meksykańska publiczność jest wielkim konsumentem tego typu filmów, meksykańscy inwestorzy i producenci bardzo się go bali i to w zły sposób.”

„Być może dlatego, że wierzyli, że nie ma wystarczającej liczby talentów, że będziemy bardzo rozczarowani lub że nie sprostamy innym propozycjom”.

Zdaniem Tapii, filozofa, absolwenta Uniwersytetu Autonomicznego Nuevo León, od kilku lat zaczęły pojawiać się ciekawe meksykańskie projekty horroru, tak jest w przypadku Vuelven (2017) Issy López. 

„Myślę, że brakuje ludzi, którzy bardziej wierzą w ten gatunek, inwestorów, którzy bardziej ufają nam, Meksykanom i którzy otwierają dla nas więcej przestrzeni” – powiedział.

„Nie mam nic przeciwko komediom romantycznym, „godinez” i temu wszystkiemu. Myślę, że bardzo dobrze, że istnieją, a praca ich jest bardzo szanowana. Ale chcę powiedzieć, że inwestorzy i producenci również mają też szansę zobaczyć, że meksykańskie horrory i filmy fantastyczne mogą być dobrym biznesem, a także mogą być bardzo zabawne”- dodał.

Więcej o reżyserze Cuidado Con Lo Que Deseas (2020)

Reżyser Agustín Tapia jest doceniany za takie tytuły, jak Club Eutanasia (2005), który zdobył Nagrodę Publiczności na XX Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Guadalajarze , czy Cine a Mano (2009), gdzie był nominowany w kategorii najlepszego krótkometrażowego filmu dokumentalnego w kategorii Ariel Awards 2009 .

Sprawdź także  To było emocjonalne spotkanie Letici Calderón z aktorami telenoweli Esmeralda !

Ale odkąd był chłopcem, zawsze lubił mroczne i fantastyczne historie, nawet Cuidado Con Lo Que Deseas (2020) jest inspirowany stylem narracji Agathy Christie. 

„Zawsze bardzo lubiłem jej historie, więc z jednej strony chciałem zrobić coś z tym schematem, w którym jest niewiele postaci, gdzie historia rozgrywa się w weekend i gdzie coś się dzieje, a ty naprawdę nie wiesz, co. Nie wiesz kto jest złym człowiekiem lub ostateczną przyczyną wszystkich złych rzeczy, które się zdarzają ”, powiedział Tapia o swoim filmie z Fernandą CastilloValery SaidemJuanem Ríosem i Ivánem Araną .

„Z drugiej strony bardzo chciałem zrobić film, w którym mała laleczka w magiczny sposób ożyła, bardzo urocza i pozornie nieszkodliwa, dlatego też ta historia przyszła mi do głowy”.

Cuidado Con Lo Que Deseas to opowieść o napięciu, przerażeniu i zbrodni oczami Pameli, granej przez Valery Said, dziewczynki, która niedługo skończy 8 lat i która otrzyma w prezencie tajemniczą lalkę Hellequin.

Ten dar zmieni życie nie tylko Pameli, ale także jej rodziny, która skrywa poważne tajemnice i zdrady.


Udostępnij

Zostaw odpowiedź