Meksykańska piosenkarka i autorka tekstów, Silvana Estrada, zostaje pierwszym latynoskim artystą podpisanym w Glassnote Records: na wyłączność

Billboard potwierdził, że meksykańska piosenkarka i autorka tekstów Silvana Estrada została pierwszym latynoskim artystą w Glassnote Records


Dołączając do listy niezależnej wytwórni, w skład której wchodzą wielokrotnie nagradzani artyści, tacy jak Phoenix i Mumford & Sons. „Po spotkaniu z zespołem i spontanicznym występie obie strony wyszły zahipnotyzowane”, napisało Glassnote. „Niedługo potem oficjalnie dołączyła do rodziny Glassnote”.

Urodzona i wychowana w Veracruz w Meksyku i zainspirowana takimi artystami jak Billie Holiday i Sarah Vaughan, Estrada rozpoczęła swoją muzyczną karierę w młodym wieku, eksperymentując z różnymi instrumentami – oboje jej rodzice byli lutnikami.

„Moja muzyka składa się z tego, kim jestem” – mówi. „Kiedy nie słyszałam muzyków grających fragmenty utworów klasycznych, aby wypróbować brzmienie instrumentów, słuchałam moich rodziców śpiewających tradycyjne meksykańskie piosenki lub latynoamerykańską muzykę popularną. Dla mnie bycie piosenkarką czy kompozytorem było po prostu normalną pracą.”

Jej głęboki i imponujący wokal przoduje w jej dojrzewających, intymnych piosenkach, które zwróciły uwagę Natalii Lafourcade i Mon Laferte, więc wykonały „La Llorona” z 23-letnią multiinstrumentalistką w Mexico City Teatro Metropolitan w 2018 roku.Ogłoszenie Glassnote wyprzedza hiszpańskojęzyczną okładkę hitu CHVRCHES „Forever”, który ukaże się w piątek 28 sierpnia.  Jej nowy pełny album Marchita , wyprodukowany przez Gustavo Guerrero, zostanie wydany przez Glassnote Music.

„Tworzę muzykę, którą szczerze chcę robić” – mówi Silvana, która może wydawać się tak samo podatna na siłę swojego głosu, jak jej publiczność. „Śpiewam swoje piosenki i czuję się dobrze. A cudowne jest to, że sprawiają, że ludzie, którzy je słyszą, też czują się dobrze”.


Udostępnij
Sprawdź także  Maite Perroni będzie bronić honoru

Zostaw odpowiedź