Latin Grammy będzie świętować swoją galę z różnych krajów


Tegoroczna ceremonia odbędzie się 19 listopada w nowym formacie


Rozdanie nagród Latin Grammy będzie  świętować swoją edycję 2020 ze specjalną galą 19 listopada, gdzie znajdą się występy muzyczne z różnych miast na całym świecie, ponieważ koronawirus uniemożliwił zorganizowanie zwykłej transmisji z publicznością.

Nowy format będzie miał siedzibę w Miami, skąd zwycięzcy zostaną ogłoszeni wirtualnie, a później obejmie transmisję telewizyjną z pokazami, poinformowała we wtorek w oświadczeniu Latin Recording Academy.

Instytucja zorganizowała tę galę w celu „ścisłego” przestrzegania wytycznych i protokołów bezpieczeństwa w obliczu obecnej pandemii, chociaż wyjaśniła, że ​​„jeśli warunki lokalne będą sprzyjające w listopadzie”, rozważy „prezentację audycji na żywo, składającej się z głównie z nominowanych, prezenterów i artystów ”.

„Noc będzie hołdem dla muzycznej doskonałości i wpływu muzyki, artystyczną manifestacją, która pozwoli nam okazać solidarność, współczucie i nadzieję, przekraczając bariery językowe, bariery kulturowe i obecne globalne wyzwania” – oznajmiła prezes Gabriel Abaroa Jr.Mottem 21. edycji Latin Grammy będzie „muzyka nas uczłowiecza” i uznanie artystów, którzy „dzięki doskonałości swojej muzyki przynoszą nam radość w chwilach rozpaczy” – powiedziała prezes.

Ze swojej strony Jessica Rodríguez, szefowa działu rozrywki w Univisión, ogłosiła, że będzie to „jeden z najbardziej innowacyjnych programów roku”.

To już druga wielka ceremonia wręczenia nagród w sezonie, która zapowiada format alternatywny dla tradycyjnego z powodu pandemii koronawirusa, ponieważ telewizyjne nagrody Emmy już przewidziały, że nie zorganizują swojego zwykłego czerwonego dywanu ani nie będą mieć sceny we wrześniu.

Ze swojej strony Oscary i Złote Globy opóźniły swoją galę do 2021 roku, zanim zdecydują o rodzaju ceremonii, którą zorganizują.

W zeszłym roku Latin Grammy świętowało 20-lecie swojej gali transmitowanej z Las Vegas, którą obejrzało 3,4 miliona widzów w USA i wyemitowano ją w ponad 80 krajach.

Udostępnij
Sprawdź także  Camilo ujawnia datę premiery swojego albumu 'Mis Manos'

Zostaw odpowiedź