Katalog RBD już wkrótce na wszystkich platformach strumieniowych


Kiedy RBD zagrało swój ostatni koncert 22 grudnia 2008 roku w Madrycie, świat pożegnał się z meksykańskim zespołem, który odniósł niebywały sukces dzięki hitowej telenoweli Rebelde i serii hymnów popowych z udziałem członków Anahí, Alfonso Herrery, Dulce Maríi, Christiana Chavez, Maite Perroni i Christophera von Uckermann.


Muzykę grupy również ciężko było znaleźć, biorąc pod uwagę jej brak w serwisach streamingowych. Mogłeś uważać się za szczęściarza, jeśli miałeś fizyczną kopię jednego z ich albumów będących na szczycie list przebojów lub wziąłeś udział w jednym z wyprzedanych koncertów na całym świecie.

Jednak 12 lat później katalog RBD ma zostać udostępniony na wszystkich platformach transmisji cyfrowej od północy 4 września.

Dlaczego katalog nie był wcześniej dostępny, to złożona historia i obejmuje wiele podmiotów, jak twierdzi Guillermo Rosas, dyrektor generalny T6H Entertainment (który zarządza Anahí, Chavezem i von Uckermannem), ale ważne jest, aby pamiętać, że nazwa Rebelde była licencjonowana na wyłączność przez Crisa Morenę, twórca argentyńskiej Rebelde Way i Dori Media Group z siedzibą w Izraelu

„Morena i Dori Music Group utworzyły następnie stowarzyszenie z Televisą, aby współtworzyć meksykańską wersję Rebelde (2004-2006), z której wywodzi się zespół RBD. Kiedy telenowela się skończyła, a zespół się rozpadł, licencja na nazwę już nigdy nie została odnowiona ”, wyjaśnia Rosas, który nawiązał współpracę z Televisą jako promotor zespołu.

Łącznie RBD zarobił 72,5 miliona dolarów i sprzedał ponad 1,5 miliona biletów, zgodnie z danymi przekazanymi przez Billboard Boxscore. Na listach przebojów Billboard RBD miał w sumie siedem pozycji na liście Billboard 200, w tym Rebelde , Celestial i Nuestro Amor, oraz osiem pozycji na Top Latin Albums, z czego sześć trafiło do pierwszej dziesiątki. Na liście Hot Latin Songs zespół miał łącznie 10 pozycji, a spośród nich pięć trafiło do pierwszej dziesiątki.

Sprawdź także  Dzieci José José godzą się

Cała ich muzyka została nagrana pod EMI Music, która została kupiona przez Universal Music Group w 2012 roku. Po zakupie to Universal posiadał teraz prawa do muzyki, ale nadal nie miał pozwolenia na używanie tej nazwy, ponieważ licencja nigdy nie została odnowiona.

„Ludzie cały czas nielegalnie przesyłali muzykę i to wpłynęło na wszystkich. Nikt nie zarabiał na tych transmisjach, ale fani też mieli złe doświadczenia.” – mówi Rosas.

„Odnowienie licencji i udostępnienie katalogu na platformach streamingowych to praca zespołowa” – dodaje. „I przez ostatnie dwa lata byliśmy naprawdę wytrwali. Ale fani są tutaj naprawdę głównymi bohaterami, ciągle namawiali nas do wykonania naszej pracy i cóż, zrobiliśmy to”.

Wszystkie albumy studyjne RBD będą dostępne w transmisji strumieniowej.

„Sześciu członków zespołu prowadzi niezależną karierę i wybrało różne ścieżki, ale jeśli jest coś, co ich łączy, to miłość, którą darzą swoich fanów” – mówi Rosas. „Są podekscytowani, że ludzie w końcu będą mogli słuchać ich muzyki”.

Teaser opublikowany przez Spotify Mexico 20 sierpnia został przesłany dalej przez ponad 15 000 osób z gorliwymi fanami, którzy wyciągnęli wnioski na temat tajemniczej wiadomości. Czy to nowa muzyka? Trasa?„Dla mnie osobiście [wydanie katalogu] oznacza, że ​​poruszam energię milionów ludzi, aby mogło się wydarzyć coś większego niż wydanie katalogu” – mówi Rosas. „Poruszy to wiele osób, a ta energia jest tak potężna. Kto wie, co się stanie lub czy cokolwiek innego może się wydarzyć, ale robimy to krok po kroku”.

Udostępnij

Zostaw odpowiedź