Don Omar świętuje 10 lat swojego hitu „Danza Kuduro”


Piosenka utrzymywała się przez 436 tygodni na liście magazynu Billboard i osiągnęła pierwsze miejsce 14 maja 2011 roku


Portorykański artysta reggaeton, Don Omar, przypomniał w środę, że mija dziesieć lat od premiery utworu „Danza Kuduro”, w którym uczestniczył portugalski piosenkarz Lucenzo, więc znalazł się na albumie portorykańskiego piosenkarza „Meet the Orphans”.

„Dzisiejszy #TBT ma uczcić 10. rocznicę premiery #DanzaKuduro, piosenki, która otworzyła drzwi do muzyki miejskiej na całym świecie i niewątpliwie zmieniła gatunek. Czy pamiętasz, jak pierwszy raz zatańczyłaś Danzę Kuduro? ”, Powiedział artysta na swoim koncie .Piosenka, pierwotnie zatytułowana „Vem dançar kuduro”, została nagrana przez Lucenzo z amerykańskim raperem Big Ali w 2010 roku, ale europejski artysta chciał nagrać ją z Latynosem, więc Don Omar podjął wyzwanie i umieścił piosenkę na swoim albumie „Meet the orphans” pod nazwą„ Kuduro Dance ”.

Piosenka utrzymywała się przez 436 tygodni na liście magazynu Billboard i osiągnęła pierwsze miejsce 14 maja 2011 roku.

Podobnie piosenka osiągnęła szczyty list przebojów we Francji, Finlandii, Włoszech, Izraelu, Danii, Holandii, Szwecji, Szwajcarii, Hiszpanii, Stanach Zjednoczonych, Rumunii i w kilku krajach Ameryki Łacińskiej.

Felipe Oliveira, prawdziwe imię Lucenzo, jest znany na rynku europejskim ze swoich piosenek z gatunku kuduro, mieszanki afrykańskich rytmów śpiewanych po portugalsku.

W wywiadzie dla Efe w Puerto Rico w lutym 2011 roku Lucenzo powiedział, że czuł się „najszczęśliwszym człowiekiem na świecie” dzięki sukcesowi „Danzy Kuduro”, której wideo przekroczyło już 1,1 miliarda wyświetleń na YouTube.

„Meet The Orphans” ukazało się oficjalnie 16 listopada 2010 roku.

Na tym albumie pojawiają się: nieżyjący już raper Syko „El Terror”, Kendo Kaponi oraz duet Zion y Lennox.

William Omar Landrón, prawdziwe nazwisko Don Omara, wyjaśnił wtedy Efe, że zdecydował się nazwać album w ten sposób, aby ludzie mogli poznać niektórych artystów reggaeton, którzy są „sierotkami” w swoim gatunku, z „misją umieszczenia ich na specjalnych miejscach ”w muzyce miejskiej”.

„Różnica między tym albumem a innymi, które stworzyłem, to entuzjazm, jaki w niego włożyłem, który jest kluczem do sukcesu. Czas ukształtował moją postać jako biznesmena i człowieka” – powiedział Don Omar.

Powiedział też, że kluczem do sukcesu tego albumu jest „dobra muzyka” i dołączenie do „ludzi, którzy nie boją się odmienności i łamania stereotypów” reggaetonu.


Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *