Ariel 2020 zmienia datę obchodów


Wirtualna ceremonia odbędzie się 27 września 


Ze względu na siłę wyższą, nagrody Ariel 2020 dla najlepszego kina narodowego zmieniły termin obchodów. Teraz będzie to 27 września, a nie 20 września, jak zapowiadano. To dzień, w którym ceremonia odbędzie się wirtualnie.

„Biorąc pod uwagę kontekst, którego doświadczamy w obliczu zagrożenia zdrowotnego spowodowanego COVID-19, nagroda Premio Ariel odbędzie się w formacie wirtualnym i będzie transmitowana na żywo jednocześnie na Facebooku AMACC oraz na Canal 22”, poinformowała w oświadczeniu Meksykańska Akademia Sztuk i Nauk Kinematograficznych (AMACC).

Prezenterami będą: aktorka Verónica Toussaint, zdobywczyni nagrody Ariel dla najlepszej aktorki 2018 roku za film „Oso Polar” oraz reżyser i producent Roberto Fiesco, zdobywca nagrody Ariel dwukrotnie za „Quebranto” i „Trémulo”.

„Ya no estoy aquí” Fernando Fríasa znajduje się na szczycie listy z 13 nominacjami, w tym za film, reżyserię, scenariusz oryginalny i objawienie aktorskie, dla Juana Daniela García.

„Esto no es Berlín – To nie jesst Berlin” Hari Sama i „Polvo”, debiutancki film José Maríi Yazpika, mają odpowiednio 12 i 11 nominacji.

Nominowani do nagrody dla najlepszej aktorki zostali: Verónica Langer (“Clases de historia”), Edwarda Gurrola (“Luciérnagas”), Mariana Treviño (“Polvo”), Cassandra Ciangherotti (“Solteras”) y Giovanna Zacarías (“Sonora”)

Najlepszy aktor: Benny Emmanuel (“Chicuarotes”), Xabiani Ponce de León (“Esto no es Berlín”), Armando Hernández (“La Paloma y el Lobo”), Luis Alberti (“Mano de obra”) y José María Yazpik (“Polvo”)

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *