Aislinn Derbez opowiada krótkometrażowy film animowany wspierający sprawę społeczną


z „” dołączyła do organizacji SINTRATA, aby wyjaśnić, jak identyfikować i zgłaszać handel ludźmi


przyłączyła się do wysiłków organizacji SINTRATA i Biura Narodów Zjednoczonych ds.Narkotyków i Przestępczości(UNODC), aby podnieść świadomość na temat handlu ludźmi w Meksyku, poprzez animowany , który ma na celu wyjaśnienie jak zgłosić to przestępstwo.

W filmie użycza głosu, aby wyjaśnić niektóre cechy, które mogą pomóc obywatelom zidentyfikować przypadki w ich mieście, ponieważ w wielu przypadkach ofiary mogą być wśród nas.„Ofiary handlu ludźmi są bliżej, niż nam się wydaje. Znajdują się w naszych miastach, na ruchliwych ulicach, są transportowane drogą lądową i powietrzną, są wykorzystywane za pośrednictwem tych samych usług, z których korzystamy i które łączą nas codziennie. Mimo to identyfikujemy tylko jeden procent ”- wyjaśniła Aïssa Gueye, koordynator ds. Edukacji w SINTRATA.

Projekt był realizowany w ramach Blue Heart Campaign #AQUIESTOY of UNODC pod kierunkiem Ricardo Castro, produkcja Maja Moguel, ilustracja Anel M. Aragón i animacja Eduardo Juárez Aguirre.

Według informacji przekazanych przez stowarzyszenie na świecie jest ponad 40 milionów ofiar handlu ludźmi, podczas gdy w Meksyku 6 na 10 ofiar jest wykorzystywanych seksualnie.

Jeśli zauważysz coś podejrzanego, możesz to zgłosić na National Anti-Trafficking Line 800-55-33-000 (dla Meksyku) . Polska National Intervention and Consultation Centre for Victims of Trafficking +48 22 628 01 20

Udostępnij

Zostaw odpowiedź