7 filmów Úrsuli Corbero, które powinieneś zobaczyć, jeśli jesteś fanem „La casa de papel”


Aktorka, znana z rolki Tokio w serii od Netflix i Ruth w „Física o Química”, ma również długą karierę filmową, a właśnie świętuje urodziny


Úrsula Corberó stała się jedną z najbardziej międzynarodowych aktorek dzięki światowemu sukcesowi La Casa de PapelTokio jest już częścią naszego życia (fanów). Jednak związek Corbero z telewizyjnymi seriami nie zaczął się od Netflix: ona już grała Ruth w Física o Química i zanotował epizod w El internado. Przeszedł także przez serie Gran Reserva i  Isabel. A tu prezentujemy filmy. 


Drzewo krwi (2018)
Plakat promocyjny „‚El árbol de la sangre” (2018), reżyseria: Julio Medem / Arcadia Motion Pictures

El árbol de la sangre (Drzewo krwi – 2018)

Emocjonalna, intymna podróż Julio Medema skupiła się na parze, która odkrywa swoją przeszłość poprzez  retrospekcje. Melodramat, w którym Úrsula Corberó dokonuje interpretacyjnego tour de force, który należy do najlepszych w całej jej karierze filmowej. Jeśli myślałeś, że jej rola jako Tokio była nie do pokonania, poczekaj, aż spotkasz Rebeccę.


Jak przetrwać pożegnanie (2015)
Plakat promocyjny „Cómo sobrevivir a una despedida ” (2015), reżyseria: Manuela Burló Moreno / Nostromo Pictures / Atresmedia Cine

Cómo sobrevivir a una despedida (2015)

Hiszpańska komedia skupia się na grupie dziewcząt – i ich homoseksualnej przyjaciółce (Brays Efe) – które idą na wieczór panieński, gdy jedna z nich decyduje się na ślub. Tutaj Úrsula Corberó zagrała Martę, siostrę Nory (Natalia de Molina), dziewczynę o „wolnym umyśle, niezwykle seksualną i z przytłaczającą energią”, jak mówi aktorka. Młoda kobieta, która nienawidziła polegania na mężczyznach i wolała bezlitośnie nimi manipulować. 


Podzielona korona (2016)
Plakat promocyjny do filmu „La corona partida” (2016), reżyseria: Jordi Frades / TVE / Diagonal Televisión

La corona partida (2016)

La corona partida to pełnometrażowa kontynuacja serii Isabel. Corberó powróciła, by zagrać Margaritę de Austria (Małgorzata Austriaczka), której dała już życie w 7 odcinkach fabularnych hiszpańskiej telewizji. W rzeczywistości była żoną jedynego męskiego dziecka królów katolickich i została regentką Flandrii w Holandii.


Losing the North (2015)
Plakat promocyjny do „Perdiendo el norte” (2015), reżyseria: Nacho G. Velilla / Producciones Apart / Atresmedia Cine / Telefónica Studios

Perdiendo el norte (Zabłąkani – 2015)

Dwa lata przed rozpoczęciem La casa de papel i tuż po ukończeniu Isabel, Corberó wcieliła się w rolę Nadii, postaci, która nie bardzo wiedziała, czego oczekuje od swojego życia. Przezabawny Perdiendo el norte ogarnął kinową kasę i miał sequel w 2019 roku, Perdiendo el este.


Kto zabił Bambi?  (2013)
Plakat promocyjny „¿Quién mató a Bambi?” (2013), reżyseria: Santi Amodeo / Rodar y Rodar / Zdjęcie: © Promotional poster 

¿Quién mató a Bambi? (Kto zabił Bambiego? – 2013)

W tej odważnej czarnej komedii z Quimem Gutiérrezem i Ernesto Alterio w rolach głównych wystąpiła także Úrsula Corberó w drugoplanowej obsadzie. Aktorka zagrała Paulę , piękną młodą kobietę, w której zakochał się David (Gutiérrez), główny bohater. Oboje dali nam jedną z najgorętszych sekwencji w całym filmie.


Afterparty (2013)
Plakat promocyjny do „ Afterparty ” (2013), reżyseria: Miguel Larraya / Telespan 2000 / Telecinco Cinema / Llanero Films

Afterparty (Po imprezie – 2013)

Bardzo niewielu będzie pamiętać tą symboliczną rolę, jaką Úrsula Corbero odgrywa w filmie napisanym przez Miguela Larraya  Założenie Afterparty było dość surowe: nastoletnia impreza, która zamienia się w krwawy koszmar, podczas której główny bohater, Martín (Luis Fernández), słynny aktor występujący w serialu Campamento sangriento, spotyka trzy dziewczyny, które go zapraszają. Spotkanie pełne muzyki, alkoholu i seksu. Po nocy szaleństwa i rozpusty szalony zabójca, który ubiera się jak jego bohater w  Campamento sangriento, zacznie zabijać osoby jedną po drugim.


XP3D (2011)
Plakat promocyjny „XP3D” (2011), reżyseria: Sergi Vizcaíno / Rodar y Rodar / Antena 3 Films / TV3

XP3D (2011)

Kolejny horror, który zdawał się wskazywać, że jej sława z Física o Química zaszufladkowała ją do roli nastolatki. W  XP3D Corberó była Belén, pomniejszą postacią bez większego znaczenia dla fabuły, która została brutalnie zamordowana na potłuczonym szkle w środku filmu. 


Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *