Yomil reaguje na śmierć El Dany’ego w rozdzierającym serce filmie: „Jestem teraz sam z jego duchem u boku”


Yomil z kubańskiego duetu Yomil Y El Dany zareagował na śmierć El Dany’ego, publikując na Instagramie bolesny filmik kilka godzin po śmierci swojego kolegi


„Dzisiaj obudziłem się bez mojego walecznego brata, bez mojego przyjaciela” – powiedział między łzami. „Staram się być tak silny, jak to tylko możliwe, bo muszę kontynuować życie, ale nigdy nie wyzdrowieję z tej straty” – dodał, wyrażając, że jako muzyczny duet dzielili razem wiele wspomnień, osiągnięć i wyzwań.

Daniel Muñoz Borrego, lepiej znany jako El Dany, zmarł w sobotę rano (18 lipca) w szpitalu w Hawanie, potwierdzają źródła. Miał 31 lat, ale jak na razie nie ma potwierdzenia przyczyny śmierci.

„To, co się stało, to zaniedbanie medyczne” – zapewnił Yomil w 10-minutowym klipie. „Wszedł do szpitala tydzień temu, długo bolały go nogi. Przyjęto go tydzień temu z powodu zwykłego bólu. Zrobili wiele testów i nie wiedzieli, co to jest. Podali mu 10-dniową kurację dożylną w żyle, ponieważ podobno myśleli, że ma problem ze swoimi nerwami. Kiedy ostatnio odwiedzałem go w szpitalu, skarżył się, że chce brać tabletki, bo bolą go ramiona. Następnego dnia przekazali mi złe wieści ”.

Według kubańskiego serwisu informacyjnego CiberCuba i wielu postów w mediach społecznościowych, El Dany został pochowany w sobotę po południu na cmentarzu Colón w Hawanie, niecałe 24 godziny po jego śmierci.

„Krąży wiele fałszywych wiadomości. Jest rodzina, braterstwo, które cierpi. Poszedł za nim cały kraj” – powiedział. „Jego matka i żona nie chciały, aby czuwać przy nim i należy to uszanować”

Kontynuował: „Jedyne, o co proszę, to sprawiedliwość i winni za to zapłacą. Nikt go nam nie zwróci. Teraz muszę kontynuować drogę samodzielnie. Muszę pamiętać wszystkie nasze wspaniałe chwile razem. Muszę teraz śpiewać sam, z jego duchem u boku ”.

Wraz z Yomilem (prawdziwe nazwisko Roberto Hidalgo Puentes) Muñoz zdobył sławę tworząc brzmienie, które on i Hidalgo nazwali „Trapton”.

Sprawdź także  Ewolucja Carlosa Vivesa, od 1993 do dziś


Zobacz cały film (w języku hiszpańskim) poniżej, w którym ręczy również, że zachowa dziedzictwo El Dany’ego przy życiu.


View this post on Instagram

Tu eres el mejor regalo que me dejó mi hermano @danielababy ?

A post shared by Yomil (@yomil_champions) on

Udostępnij

Zostaw odpowiedź