Poznaj Pitizion, piosenkarkę, która zmienia latynoski pop swoim nowoczesnym połączeniem


Pitizion ma przed sobą obiecujący rok 2020, który obejmuje teledysk z Greeicy i trasę koncertową z Alejandro Sanzem na początku roku. Ale pomimo obecnego kryzysu zdrowotnego, który wstrzymuje wiele planów, urodzona w Kolumbii wschodząca artystka nadal tworzy muzykę i rozpowszechnia swoje imię.


Urodzona w regionie Llanos, Pitizion (prawdziwe nazwisko: María del Pilar Pérez) rozpoczęła karierę aktorską, debiutując w popularnym programie Nickachiodeon Latinoamérica Grachi. Jakieś trzy lata temu postanowiła podzielić się swoim talentem muzycznym w mediach społecznościowych, ponieważ jej „muzyka nigdy nie opuściła pokoju”.„Moja pasja do muzyki wynika z odejścia mojego ojca, gdy byłam dzieckiem” – powiedziała dla Billboard artystka z Miami. „Nie wiedziałem, jak wyrazić swoje uczucia, a moim sposobem na to było pisanie tekstów i śpiewanie dla niego”.

Pitizion została ostatecznie odkryta przez producenta płyt Andres Saavedra, który nie tylko uwierzył w jej projekt, ale także zabrał jej muzykę do Universal Music Latin, gdzie oficjalnie podpisała kontrakt na początku 2019 roku.

„Będę szczera: nigdy nie widziałam, aby to marzenie się spełniło. Nigdy nie wyobrażałam sobie, że podpiszę kontrakt z wytwórnią. Nie wiem, czy to dobrze, czy źle, ale wtedy nie miałam zbyt wiele wizji” – przyznała. – „To niesamowite i całkowicie zmieniło moje życie. Najpiękniejsze jest powiedzenie, że Universal i Andres nauczyli mnie marzyć i wierzyć w siebie. ”

Od momentu dołączenia do rodziny Universal, Pitizion wydała swój debiutancki singiel „Ella” 5 lipca 2019 r., wydała ośmiościeżkową EPkę o nazwie La Piti i nawiązała współpracę z takimi artystami jak Greeicy („No Pasa Nada”) i remiks ‚Ella” z Rafa Pabon i Big Soto.”Choć nie lubi przypisywać się do gatunku, Piti opisuje się jako nowoczesna piosenkarka i autorka tekstów z pop-urbanistycznymi melodiami i nutami rapu. Na jej umacniające, dowcipne teksty i artystyczne, globalne fuzje wpływają przede wszystkim tacy artyści, jak kubańscy raperzy Los Aldeanos, portorykański raper Rene „ Residente ” Perez, hiszpański artysta Bebe i kolumbijskie gwiazdy vallenato. „Chwyciłam trochę tego, co słyszałam w życiu i stworzyłam własną wersję”, podsumowuje.

Obecnie prezentuje swój singiel „Tú”.Imię i nazwisko: Maria del Pilar Perez. „Moja mama zawsze nazywała mnie„ Piti ”- mówi o swoim artystycznym nazwisku. „Gdy miałam 19 lat, mężczyzna o imieniu Papa Zion zrobił mi dredy. Żartując, pobłogosławił je „Pitizionem”, i tak przylgnęło. ”

Wiek: 28 lat

Plany? Piti miała wiele planów na 2020 rok, ale pomimo globalnej pandemii pracowała bardziej niż kiedykolwiek. „Nie przestałam! W tym roku będę nadal wydawać muzykę i mam nadzieję, że wydam swój pierwszy album. ”


Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *