Eugenia León, ambasador muzyki meksykańskiej


Kilka miesięcy temu artystka zaprezentowała swój najnowszy album „A los 4 vientos”, płytę, która rozgrywa się w dwóch tomach, jeden z gatunku norteno (muzyka regionalna Meksyku Północnego), a drugi ranchero


Jednym z najbardziej uprzywilejowanych i najpotężniejszych głosów muzyki meksykańskiej jest Eugenia León, która poprzez swoją sztukę była odpowiedzialna za szerzenie kultury narodowej, gdziekolwiek się pojawiła.

„Jestem bardzo zaszczycona. Uratowała mnie meksykańska muzyka, stworzyła mnie jako artystę, dała mi sens, emocje i przygodę. A jeśli ludzie myślą również, że zostawiło się po sobie dziedzictwo lub że dobrze reprezentuje się naszą muzykę, jest to ogromny zaszczyt ”, zauważa.

Kilka miesięcy temu artystka zaprezentowała swój najnowszy album „A los 4 vientos”, płytę, która rozgrywa się w dwóch tomach, jeden z gatunku norteno (muzyka regionalna z północnego Meksyku), a drugi ranchero.  

Właśnie teraz promuje singiel „El hombre que más te amó” z Lalo Morą.

„To album, który ukazał się w lutym, a wydarzyło się teraz wiele ciekawych wydarzeń, takich jak pandemia i operacja… cóż, kumulacja rzeczy i wznawiamy promocję singla„ El hombre que más amo„ od Abelardo Floresa (kompozytora), który jest poświęcony Dniu Ojca”.„Muzyka będzie nam zawsze towarzyszyć, aż do końca naszego istnienia. A w tych chwilach, w których byliśmy zamknięci, było wielką pociechą mieć ją blisko. ”

Twierdzi także, że wyzwania z powodu Covid-19 pomogą branży stać się bardziej kreatywnymi i znaleźć sposób na osiągnięcie doskonałości.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *