El Dany, z kubańskiego duetu ‚Yomil y El Dany’, umiera w wieku 31 lat

Daniel Muñoz Borrego, lepiej znany jako El Dany i połowa kubańskiego duetu miejskiego Yomil y El Dany , zmarł w sobotę rano (18 lipca) w szpitalu w Hawanie, potwierdzają źródła. Miał 31 lat.


Jak na razie nie ma potwierdzenia przyczyny śmierci.

Wraz z Yomilem (prawdziwe nazwisko Roberto Hidalgo Puentes) Muñoz znalazł sławę tworząc brzmienie, które on i Hidalgo nazwali „Trapton”. Duet opisał to kiedyś Billboardowi jako „nasza marka. To mieszanka trapu z dembow i reggaeton”.

Marka ta pozwoliła Yomil y El Dany wejść na listy przebojów w 2016 roku ze swoim albumem Sobredosis , który spędził tydzień na liście Billboard Top Latin Albums na miejscu 8. Niedawno duet nawiązał współpracę z Lenier, El Chacal, Srta. Dayana, El Micha i Maurofor w singlua „No Volveré”, który pojawił się na liście Billboard Tropical Airplay dwa tygodnie temu i jest obecnie na 24 miejscu.El Dany, który przed zajęciem się muzyką studiował medycynę, połączył siły z Yomilem mając dwadzieścia kilka lat i przez trzy lata odnieśli umiarkowane sukcesy jako duet reggaeton / urban, po czym rozstali się i rozpoczęli spokojną karierę solową. W tym czasie El Dany śpiewał również z inną kubańską gwiazdą, Jacobem Forever. Jednak musiał ponownie spotkać się z Yomilem w 2015 roku, aby odnieść sukces.

Tym razem nagrywając jako Yomil y El Dany, wydali singiel „Tengo”. „Wzięliśmy rytm z ‚Trophies’ Drake’a i dodaliśmy do tego dembow” – powiedział wówczas Yomil .

To był lokalny hit i napędzał kolejną Sobredozę . El Dany publikował na swoim koncie na Instagramie dosłownie kilka godzin przed śmiercią. I chociaż na jego kanale kupował tenisówki, jego Story na Instagramie były bardziej tajemnicze, z jednym czarno-białym zdjęciem przedstawiającym go idącego ulicą z podpisem: „Ludzie chcą być mną, a ja uciekam od siebie !!! „

Według kubańskiego serwisu informacyjnego CiberCuba i wielu postów w mediach społecznościowych, El Dany został pochowany w sobotę po południu na cmentarzu Colón w Hawanie, niecałe 24 godziny po śmierci.

„Dziś obudziliśmy się na smutną wiadomość o twojej przedwczesnej śmierci” – napisał kubański duet Gente De Zona. „Dziękuję, że dałeś nam swoją muzykę”.

„Co za smutne przebudzenie” – napisał Jacob Forever. „Pracowaliśmy razem przez dwa lata i straciliśmy nie tylko bardzo utalentowanego kubańskiego muzyka, ale także piękną osobę”.

„Gatunek jest w żałobie” – napisał El Chacal na swoim koncie na Instagramie .

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *