Daddy Yankee ogłasza się twórcą reggaeton


I J Balvin, Maluma czy Wisin mają coś do powiedzenia


Daddy Yankee jest mistrzem reggaeton dla wielu, ale w razie jakichkolwiek wątpliwości przyszedł to wyjaśnić. „16 lat temu zaryzykowałem wszystko, mając tylko jeden cel, aby stworzyć kulturę o nazwie REGGAETON #Barriofino #Daddyyankee. Jaka jest twoja ulubiona piosenka z tego albumu? 🔥 ⛽️ ”, napisano w sieciach.

Zawsze był uważany za pioniera tego gatunku. W rzeczywistości, w 1991 roku uczestniczył jako gość na albumie Playero 34 od DJ Playero z piosenką o nazwie So’Persígueme, która jest uważana za pierwszy utwór, w którym jest wymienione słowo reggaeton . Od tego momentu rozpoczęła się jego trajektoria wzrostu.

Punktem kulminacyjnym była publikacja Barrio Fino, albumu, do którego się teraz odniósł, i który przez wielu uważany jest za najlepszy album w historii reggaetonu i ten, który otworzył drzwi tego gatunku reszcie świata. Niektóre nazwiska brały udział przy tym albumie,tj. Wisin & Yandel czy Zion & Lennox .

Na tym albumie znalazła się mityczna Gasolina, która stała się pierwszą piosenką reggaeton, która pojawiła się na najważniejszych listach w Stanach Zjednoczonych.

Społeczeństwo zaczęło się rozmnażać, a zainteresowanie tym gatunkiem przekroczyło granice. W rzeczywistości ten album był najlepszym miejskim albumem Latin Grammy w tamtym roku .Ci, którzy poszli w jego ślady i pomogli uczynić reggaeton jednym z gatunków współczesnych reperkusji, zawsze okazywali Yankee wielki szacunek i podziw dla otwarcia tych drzwi. Dlatego teraz wysłali swoje komplementy poprzez piękne komentarze.

J Balvin : Szefie

DJ Luian :no me dejes solo, principe, lo que paso paso y la GASOLINA⛽️

Wisin : 🎥🏆🌎

Rauw Alejandro : Dale Caliente, No Me Dejes Solo, Gasolina, Tu Principe, 2 Mujeres… w wieku 11 lat z odtwarzaczem CD 🎶🤘🏼

Maluma : jaki poziom

Alpha : Uffffff🙌 ♥ ️

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *