Brytyjski biznesmen pozywa Malumę o oszustwo


Richard Caring oskarża Kolumbijczyka o niesprawiedliwe wzbogacenie się i niewykonanie umowy


Brytyjski biznesmen pozwał kolumbijskiego piosenkarza Malumę w sądzie w Miami za złamanie kontraktu na pół miliona dolarów za zaśpiewanie na jego ślubie.

Pozew złożony przez biznesmena Richarda Caringa 23 czerwca oskarża również Malumę i jego przedstawicieli, w tym jego menedżera Waltera Kolma, o nieuzasadnione wzbogacenie się i popełnienie oszustwa.

„W wyniku działań i zaniechań oskarżonych powód został poważnie zraniony”, twierdzi pozew złożony w sądach cywilnych hrabstwa Miami-Dade. Biznesmen domaga się odszkodowania w wysokości co najmniej 450 000 dollarów plus odsetki i inne wydatki w tym za proces sądowy.

Adwokat obrony gwiazdy kolumbijskiej sceny, Richard Wolfe, powiedział, że są to fałszywe oskarżenia.

„Będziemy agresywnie zwalczać zarzuty wymuszenia pana Caringa w sądzie” – powiedział Wolfe.

Maluma, którego prawdziwe nazwisko to Juan Luis Londoño Arias, ma 20 dni na udzielenie pisemnej odpowiedzi na zarzuty. Wolfe powiedział, że poprosi o wniesienie sprawy do sądu federalnego, ponieważ dotyczy ona osób o różnej narodowości, i że będzie starał się, aby doszło do mediacji.


GIF by Maluma - Find & Share on GIPHY
GIPHY

Według pozwu Caringa, który mieszka w Londynie i jest właścicielem ekskluzywnych klubów Soho House, kolumbijski piosenkarz podpisał umowę w wysokości 500 000 USD na występ 7 listopada 2019 r. podczas jego ślubu na Dominikanie. Umowa przewidywała także, że oprócz zakwaterowania w pięciogwiazdkowym hotelu, oprócz pieniędzy w pięciogwiazdkowym hotelu, piosenkarz i jego zespół powinni zapłacić pięć biletów w pierwszej klasie, 32 bilety w klasie ekonomicznej i prywatny samolot dla gwiazdy.

W maju 2019 r. Caring zapłacił Malumie i jego zespołowi 250 000 USD z góry, zgodnie z umową, ale w sierpniu powiadomił go, że zamierza przełożyć ślub, a dwa miesiące później powiedział mu, że będzie to między 4 a 7 Czerwiec 2020 r. w Rzymie.

Pozew wskazuje, że Maluma potwierdził przez swoich przedstawicieli, że będzie dostępny, a następnie podpisali nową umowę, po której biznesmen zapłacił dodatkowe 125 000 USD. Ale kilka dni później przedstawiciele artysty powiadomili Caringa, że ​​nie pozwolą mu wystąpić, dopóki nie zapłaci podwójnie, czyli milion dolarów, ponieważ data ślubu zakłóciła wycieczkę po Malumy po Europie, zgodnie z dokumentami sądowymi.

„Pan Caring odrzucił pozwy o wymuszenie za podwojenie wynagrodzenie”, wskazuje pozew podpisany przez adwokat Angelę Céspedes, po stwierdzeniu, że biznesmen bezskutecznie próbował osiągnąć porozumienie pieniężne między obiema stronami.

Według dokumentów sądowych Maluma nie podjął działań i nie zwrócił 375 000 dolarów, które zostały wypłacone z góry.

Ale obrona Malumy zapewnia, że ​​nigdy nie podpisali tego drugiego kontraktu, który wskazywałby, że wystąpi w Rzymie w czerwcu. Twierdzą ponadto, że zgodnie z pierwszą umową uzgodnione 500 000 $ za wykonanie nie podlega zwrotowi, a jedynie kara umowna w wysokości 50 000$ za anulowanie wykonania.

Prawnik Malumy zapewnia, że Caring nie może domagać się zwrotu pieniędzy ani odszkodowania, i że powinien również zapłacić artyście 50 000 $ za odwołanie koncertu ślubnego, który miał się odbyć na Dominikanie.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *