Brodnica i okolice – wypocznij na łonie natury


Poznaj niezwykłą krainę jezior otoczonych pięknymi lasami porastającymi wzgórza. Odwiedź urokliwe Pojezierze Brodnickie i odpocznij w kojącym otoczeniu natury, bez tłumów i z dala od zgiełku.


Brodnica to urokliwe miasteczko położone u wrót Brodnickiego Parku Krajobrazowego, oddalone o około 65 km od Torunia. Miasto leży na Pojezierzu Brodnickim, które zdobią liczne wzgórza i wspaniałe lasy. Miejsce to idealnie nadaje się dla osób, którym zależy na ucieczce od zgiełku i na wypoczynku w otoczeniu natury. Spokój, cisza, malownicze szlaki turystyczne – piesze, rowerowe, wodne i konne – sprawiają, że okolice są idealne na odpoczynek i dają świetne warunki do regeneracji. Region ten jest w dużej mierze jeszcze nieodkryty przez turystów, dlatego świetnie nadaje się dla wszystkich, którzy są fanami niecodziennych i oryginalnych miejscówek, bez tłumów ludzi. Wypoczynek w okolicach Brodnicy sprawia, że można oderwać się od rzeczywistości i zapomnieć o przyziemnych sprawach – przenosimy się bowiem do nieco innej krainy, bliskiej naturze, w której czas płynie inaczej. 

Raj dla fanów kajaków

Pojezierze Brodnickie i Brodnicki Park Krajobrazowy składają się z wielu jezior, a na wielu z nich obowiązuje zakaz używania silników spalinowych. Dzięki temu tutejsze wody są czyste i spokojne. Poszczególne jeziora w dużej mierze połączone są między sobą za pomocą większych lub mniejszych rzek i rzeczułek, co sprawia, że warunki do kajakarstwa są wręcz idealne. Fani turystyki kajakowej mają dla siebie wiele kilometrów tras do pokonania. W okolicy znajdziemy również wiele plaż, na których spędzimy miło czas w spokoju, który przerwać mogą jedynie cykady. Zaplecze turystyczne regionu

W regionie znajdziemy ciekawe miejsca do zwiedzania i obiekty godne zobaczenia, jednak to walory przyrody są głównymi elementami przyciągającymi turystów. Na odwiedzających Brodnicę i okolice czekają różnego rodzaju miejsca noclegowe, w tym komfortowe i nowoczesne hotele, w których wypoczniemy i zregenerujemy siły. Wygodny obiekt znajdziemy nawet w sezonie. Możemy znaleźć również miejsca na camping lub namiot oraz kameralne agroturystyki położone na uboczu czy doki w pobliżu jeziora. Gdzie zaś warto zjeść? Przede wszystkim warto postawić na lokale, które serwują świeżą i regionalną kuchnię opartą o wysokiej jakości składniki dostarczane przez lokalnych przedsiębiorców. Dzięki temu wspierany jest lokalny biznes. Oczywisty wybór to restauracja – Brodnica i okolice mogą pochwalić się kilkoma ciekawymi miejscami, które warto odwiedzić, by dobrze zjeść. Niektóre z nich cechują się doskonałym i przemyślanym menu, które bez problemu zadowoli nasze kubki smakowe i podniebienie.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *