Bad Bunny, Romeo Santos, Universal Music Publishing Group i inni wielcy zwycięzcy w ASCAP Latin Awards 2020


Zwycięzcy ASCAP Latin 2020 zostali ogłoszeni nieco inaczej, a nazwiska wielkich zwycięzców ogłoszone online (7 lipca) nie są związane z osobistą ceremonią.


Laureatami tegorocznych nagród są Bad Bunny , który został mianowany  twórcą roku, Romeo Santos,  oraz wyczyn „Con Calma” Daddy Yankee z Snow, który otrzymał nagrodę piosenki roku.

Tymczasem Universal Music Publishing Group zostaje nagrodzona jako wydawca roku, a niezależnym wydawcą roku zostaje Kobalt Songs Music Publishing. Pełna lista zwycięzców znajduje się tutaj .

Aby uczcić zwycięzców i wyróżnienia tegorocznych nagród, ASCAP rozpoczyna właśnie jedyne w swoim rodzaju trzydniowe wirtualne wydarzenie z prezentacją ekskluzywnych zdjęć i filmów artystów, autorów piosenek, producentów i wydawców na Instagramie, Twitterze oraz Facebooku do 9 lipca.

Wydarzenie, którego gospodarzami są Greeicy i Mike Bahía, obejmie między innymi występy Marca Anthony’egoPedro Capó, Natalii Lafourcade, Lunay,  Carlosa Vives .

„Muzyka latynoska – twoja muzyka – jest jedną z najpopularniejszych na świecie” – powiedział Paul Williams , prezes zarządu i prezes ASCAP w przesłaniu za pośrednictwem YouTube. „To dlatego, że jej rytmy, pasja, uczciwość i głęboka miłość do tradycji i przekraczanie granic przemawia do nas wszystkich – bez względu na to, jakim językiem mówimy. ” 

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *