Yalitza i Eiza González, wśród 100 najpotężniejszych kobiet w Meksyku


, Natalia Lafourcade, Doña Ángela, są również na tej liście Forbesa


W trakcie kryzysu zdrowotnego, który dotknął świat, opublikowano listę 100 najpotężniejszych kobiet w Meksyku w r., ale ze względu na środki bezpieczeństwa wiele nie było w stanie uczestniczyć w sesji zdjęciowej.

W „” uwzględniono kobiety-przywódczynie z różnych dziedzin, które, jak pisze czasopismo, wyróżniają się „pod względem pracy charytatywnej, aktywizmu i wydajności korporacyjnej”.

Na liście znajdują się ważne postacie znane na świecie, w tym Yalitza Aparicio, Eiza González i Salma Hayek .

Oto kilka imion i opis kobiet uważanych za w tym kraju.

, pochodząca z Oaxaca, została nominowana do Oscara w kategorii „Najlepsza ” za rolę Cleo w filmie „ROMA” Alfonso Cuaróna i jest aktywnym głosem przeciwko dyskryminacji. Niedawno napisał tekst na temat rasizmu w gazecie „The New York Times”.Jako aktorka pracowała przy projektach krajowych i międzynarodowych, podbijając hollywoodzki rynek filmowy, a od 2009 roku jest piosenkarką.

Aktorka z Veracruz była czterokrotnie nominowana do Oscara i jest uważana za jedną z najbardziej rozpoznawalnych artystek w Hollywood. Jej najważniejszą rolą była ta w filmie „Frida” z 2002 roku

Sprawdź także  Aracely Arámbula i Sebastián Rulli mogą zagrać w nowej wersji „La mujer de Judas”

Natalia Lafourcade

Poprzez muzykę Natalia Lafourcade znalazła narzędzie do wzmocnienia pozycji kobiet i protestu przeciwko niesprawiedliwościom społecznym. Jest również rozpoznawalna za działalność filantropijną.

Mariana Bo

Pochodząca z Culiacán Sinaloa 30-letnia Mariana Bo jest DJ-em, muzykiem i producentem. Jej szczególny projekt łączy muzykę elektroniczną ze skrzypcami, co doprowadziło ją do występów na międzynarodowych scenach z jej unikalnym miksem.

Morganna Love

Odporność jest jedną z wielkich cnót, które operowa i aktorka Morganna Love przynoszi światu. Oprócz przywództwa i walki ze stygmatyzacją stała się znana z filmu dokumentalnego „Made in Bangkok”, który przedstawia jej proces zmiany płci.

Doña Angela.

Od sierpnia 2019 roku Doña Ángela zasłynęła dzięki kanałowi na YouTube „De mi rancho a tu cocina”, w którym dzieli się przepisami na tradycyjne meksykańskie jedzenie.  uznał ją za „promotorkę tradycyjnej wiejskiej żywności”.

Wśród innych kobiet są np. bizneswoman Gina Diez Barroso, gimnastyczka Alexa Moreno i tancerka baletową Elisę Carrillo.


Udostępnij

Powiązane posty

Zostaw odpowiedź