Wisin zakłada własną firmę fonograficzną


Piosenkarz wyznaje, że jego projekt nie będzie oznaczał zerwania duetu z Yandelem


Portorykański reggaetonista Wisin, znany jako „El Sobreviviente” latynoskiego gatunku miejskiego, rozszerzył swoją karierę biznesową, otwierając własną wytwórnię płytową „La Base Music Group”.

W tej muzycznej wytwórni, zgodnie z tym, co weteran muzyki powiedział dla Efe we ​​wtorek, ma już dwóch nowych piosenkarzy: Portorykańczyka Chrisa Andrewa i Kubańczyka AB, którego prawdziwe imię to Abdiel Cohalla.

Pierwszy singiel Chrisa Andrew, „Hey Shorty”, zostanie wydany w piątek.

Piosenka została wyprodukowana przez grupę Los Legendarios i opracowana we własnym studiu nagraniowym Wisina „La Base” w Cayey, w górskim rejonie Puerto Rico.

„Miksujemy z Cayey. Chcę dalej rozwijać moje miasto, w którym mam nadzieję pozostać przez całe życie, rozwijać firmę i dawać pracę moim ludziom” – powiedział Juan Luis Morera, prawdziwe imię Wisina.

Po singlu dla „Hey Shorty” Wisin wyda kolejną piosenkę Chrisa Andrewa z nim i Rauw Alejandro, a później kolejną z Ozuną.

W JAKI SPOSÓB ODKRYŁ CHRISA ANDREWA?

Według Wisina to jego księgowy zaproponował posłuchanie muzyki Chrisa Andrew.

„Kiedy po raz pierwszy go usłyszałem, spodobał mi się jego styl, ale raczej dlatego, że ma tożsamość” – powiedział Wisin o artyście, który ma zaledwie 19 lat.

„Chociaż jest on bardzo„ mały ” (młody), zdajemy sobie sprawę, że ma predyspozycje do robienia wielkich rzeczy. Szukamy ludzi, którzy wnoszą swój wkład. Swoim głosem i interpretacją ma takie cechy” – podkreślił.

Wisin wspomniał również, że szczególną cechą Chrisa Andrew, podobnie jak jego, jest dyscyplina.

„Chęć przyjścia do pracy w studio, słuchania i przekazywania pomysłów, czyni go wyjątkowym. Istnieje tysiące utalentowanych ludzi, ale są też inne rzeczy, które mogą poprowadzić cię dalej” – przyznał.

PIERWSZA PROSTA AB W LIPCU

Jeśli chodzi o AB, Wisin ogłosił, że jego pierwszy singiel zostanie wydany w połowie lipca.

„Zawsze przyczyniamy się do tworzenia muzyki, tworzenia czegoś nowego” – podkreślił Wisin, który powiedział, że poznał kubańskiego artystę w meksykańsko-amerykańskim reality show „La Banda”.

„Znalazł sposób na zwrócenie mojej uwagi. … Jest jednym z tych chłopców, którzy urodzili się z tym aniołem stróżem w muzyce” – powiedział.

„LA BASE MUSIC GROUP” BĘDZIE „WZROSTEM” DLA WISIN I YANDEL

Z kolei Wisin wyjaśnił, że założenie własnej wytwórni nie będzie oznaczało zerwania z jego duetowym partnerem Yandelem, który ma również swoją wytwórnię „Y Entertainment”.

„Wręcz przeciwnie. Ta z La Base to rozwój, który ma nadal mieć miejsce. Zrozumiałem, że trzeba szukać nowych talentów” – dodał.

„Ważne jest, że jeśli jesteśmy razem przez tyle lat, nadal się rozwijamy, i to jest błogosławieństwo” – dodał Wisin, który wraz z Yandelem stworzył własną wytwórnię płytową „WY Records”, w której mieli pod swoimi skrzydłami Franco „El Gorila” i Tony Dize.

W ciągu ponad 20 lat kariery, w której byli świadkami ewolucji reggaeton, aby stać się najczęściej słuchanym gatunkiem muzycznym na świecie, Wisin uznaje jednak, że potrzeba więcej narzędzi, aby promować talent młodych ludzi spragnionych sławy.

„Chcemy pomagać w tworzeniu dobrej muzyki. A jeśli jest dobra muzyka, istnieje też projekt. Kiedy zaczynałem, nie było żadnych narzędzi. Teraz, gdy je mam, mogę promować talenty” – podkreślił.

NASTĘPNY KROK: WISIN I YANDEL, „LOS LEGENDARIOS”

Wisin ogłosił również, że w sierpniu ma nadzieję wydać kolejny album duetu „Los Legendarios”.

W tej chwili album będzie zawierać współpracę z: Ozuna, Miky Woodz, Brytiago i The Black Eyed Peas.

„W sierpniu nadejdziemy ze wszystkimi siłami. Będzie to bogaty muzycznie album, bardzo zróżnicowany, bardzo wszechstronny” – wyjaśnił.

Odnosząc się do Ozuny, Miky Woodza, Brytiago, wszystkich członków nowej generacji artystów gatunku miejskiego, Wisin podkreślił, że „te małe dzieci mają zamiar podbić świat”.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *