Umiera hiszpański piosenkarz Pau Donés z grupy Jarabe de Palo


, wokalista i lider grupy , zmarł we wtorek w wieku 53 lat z powodu raka, na którego cierpiał od sierpnia 2015 r. Wiadomości, rozpowszechniane przez rodzinę artysty za pośrednictwem sieci społecznościowych zespołu, wywołały natychmiastowe reakcje wśród hiszpańskiego społeczeństwa, rozpaczającego nad tą stratą.

Od hiszpańskich formacji politycznych, takich jak Partido Socialista Obrero Español i el Partido Popular, po artystów takich jak Jorge Drexler i Rosana, wszyscy dzielili się komunikatami kondolencyjnymi i pożegnaniem za pośrednictwem sieci społecznościowych. „Trudno mi powstrzymać łzy. […] Dziękuję za światło, które rzuciłeś na swoje krótkie, ale cenne życie ”- napisał Alejandro Sanz na swoim koncie na Twitterze. „Niebo brzmi dziś lepiej. Miłej podróży, Pau ” – podzieliła się hiszpańska Mónicą Naranjo w tweecie.

Donés ogłosił w połowie 2015 r., że przeszedł operację usunięcia złośliwego guza w jelicie grubym po wystąpieniu bólu brzucha. Był to rak okrężnicy, a rok później ogłosił, że zwyciężył. Niestety w lutym 2017 r. poinformował swoich fanów za pośrednictwem sieci społecznościowych, że rak pojawił się ponownie. Jego walka z rakiem była intensywna, a jego rodzina we wtorek w oświadczeniu, wyraziła podziękowania „zespołowi medycznemu i całemu personelowi szpitala Vall de Hebrón, szpitala Sant Joan Despí Moisès Broggi, ICO (Institut Català d ’ Onkologia), Servei de Paliatius ze szpitala w Viella i VHIO (Instytut Onkologiczny Vall Hebrón) za cały ten czas, całą swoją pracę i poświęcenie ”.

urodził się w Montanuy (prowincja Huesca) 11 października 1966 r., choć dorastał w Barcelonie. Jak przypomniało General Society of Autorzy i redaktorzy z Hiszpanii, „rozpoczął karierę muzyczną w wieku zaledwie 12 lat, kiedy jego matka dała mu gitarę elektryczną”. W wieku 15 lat założył swoją pierwszą grupę ze swoim bratem Marcem: J. & Co. Band. Lecz sukces przyszedł dopiero w 1996 r., kiedy powstała ” i osiągnęli wielkie uznanie dzięki piosence „La flaca” zawartej na ich pierwszym albumie. Następnie nastąpiły kolejne sukcesy, takie jak drugi wydany w 1998 roku zatytułowany „Depende” lub „Bonito” z 2003 roku. W tym roku 2020 Donés przygotował nowy album zatytułowany „Tragas o escupes”, który jest dostępny na platformach cyfrowych od 26 maja.

Sprawdź także  Becky G daje „Bella Ciao” ​​w formie reggaeton w finale „La casa de papel” Netflix: Obejrzyj

Jarabe de Palo otrzymał liczne w całej swojej karierze, takie jak dwie muzyczne, nagrody Ondas, jedenaście nominacji do nagrody Latin, jedna do nagrody , a także nagrodę za album „ Orquesta reciclando ”.


Udostępnij

Powiązane posty

Zostaw odpowiedź