Paz Vega wraca do kina hiszpańskiego z silnym andaluzyjskim akcentem


W „La casa de caracol” wystąpią aktorka, która ma bogatą karierę w Hollywood, i Javier Rey


Paz Vega jest, po Penélope Cruz i Ana de Armas, najbardziej międzynarodową aktorką z Hiszpanii. Po sukcesach, jakie odniosła z takimi twórcami filmowymi jak Julio Medem, Emilio Martínez-Lázaro i Pedro Almodóvar, Vega udała się do Hollywood i stworzyła z Jamesem L. Brooksem dramatyczną komedię Spanglish , w której zagrała z Adamem Sandlerem i Téa Leoni co otworzyło jej szeroko drzwi północnoamerykańskiego przemysłu.

Chociaż swoją obecność w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii połączyła z kilkoma mniejszymi dziełami w Hiszpanii, w tym seriami telewizyjnymi, takimi jak Paquita Salas i  Perdóname, señor, wydaje się, że chce odzyskać iberyjską esencję, która doprowadziła ją do sławy. Dlatego skierowała się do projektu wspieranego przez Amazon Prime Video, w celu nagrania La casa de caracol w Maladze. Taśma ta będzie debiutem w fotelu reżysera andaluzyjskiego filmowca Macareny Astorgi .

Film koncentruje się na pisarzu Antonio Prieto ( Javier Rey ), artyście, który postanawia spędzić lato w miasteczku w górach Malagi, szukając spokoju i inspiracji do swojej następnej powieści. Tam poznaje Bertę ( Vega ).

Podczas swojej podróży Antonio zaczyna odkrywać, że otaczający go miejscowi zachowują wiele tajemnic i niepokojącą, ukrytą legendę. Rzeczywistość, którą będzie żył w tych dniach, uświadomi, że czasami rzeczywistość znacznie przekracza mity .La casa de caracol  będzie jedną z pierwszych produkcji, które zostaną uruchomione w Hiszpanii po kryzysie koronawirusa. Silne środki bezpieczeństwa zastosowane w filmie będą nowością dla zespołu Astorga.

Poza tym produkcja jest wyraźnym przykładem wzmocnienia pozycji kobiet, ponieważ scenarzystą ( Sandra García Nieto ), producentem wykonawczym (weteran María Luisa Gutiérrez ) i reżyserem ( Macarena Astorga ) są kobiety.

Film zostanie wyprodukowany przez Esto we współpracy z peruwiańskim Tondero , meksykańsko-amerykańską  Hippo Entertainment Group  i Bilbao Basque Films, z udziałem Amazon i dystrybucji Filmax 

Udostępnij
Sprawdź także  Nominowani do nagród Goya 2020

Zostaw odpowiedź