Pamiątki z Hiszpanii


Hiszpania jest jednym z najpopularniejszych miejsc wakacyjnych na świecie. Jest pełna niesamowitej architektury, historii i plaż, a także wyjątkowych pamiątek. Od ręcznie robionych wachlarzy i magnesów na lodówkę po oryginalne espadryle i sherry, które możesz kupić tylko w Hiszpanii.


Bota

Bota to tradycyjny hiszpański bukłak wykonany ze skóry. Zwykle używane są do wina, ale można wlać dowolny napój. Metoda picia z bota zwykle polega na ustawieniu bukłaka tak, aby płyn mógł wystrzelić do ust pijącego, bez konieczności dotykania ustami. W ten sposób ludzie mogą łatwo dzielić się winem, nie dotykając ustami tej samej części bukłaka.

Espadryle

Możesz kupić wiele wersji tego popularnego obuwia letniego na całym świecie, ale oryginalne espadryle można kupić tylko w Hiszpanii. Początkowo był to but biednych i robotników, ale espadryle zwróciły na siebie uwagę na całym świecie, kiedy Lauren Bacall wystąpiła w filmie Key Largo z 1948 roku.

Sherry z miejsca, z którego pochodzi

Jerez to hiszpańskie słowo określające sherry, a miasto Jerez jest niekwestionowaną stolicą sherry na świecie. Nie ma lepszego miejsca, aby wybrać się na wycieczkę połączoną z degustacją. Sherry była tak popularna w Wielkiej Brytanii, że kilka winnic Jerez zostało założonych przez brytyjskie rodziny.

Strój flamenco

Hiszpania jest ojczyzną dramatycznego i namiętnego tanecznego stylu flamenco, dzięki czemu jest to idealne miejsce do zakupu sukienki flamenco, szala lub butów. Jeśli chcesz mieć drobniejszą pamiątkę, kup kastaniety, drewniane wklęsłe muszle, które tancerze flamenco stosują jako instrument perkusyjny.

Jamón

Hiszpanie uwielbiają jamón, peklowaną szynkę, która jest podstawą każdego menu tapas. Wejdź do dowolnego baru i są szanse, że będzie tam noga z szynką, aby kelnerzy mogli odciąć cienkie paski na przekąski. Jamón ibérico to hiszpańska szynka najwyższej jakości, wytwarzana z czarnych świń iberyjskich, które żywione są głównie żołędziami. Możesz łatwo znaleźć opakowanie wysokiej jakości jamón w Hiszpanii, ale dlaczego nie pójść na całość i zabrać do domu całą nogę z szynką?

Orujo z północnej Hiszpanii

Orujo (przez mieszkańców nazywany wodą „ognistą”) to alkohol z północnej Hiszpanii o ponad 50% zawartości alkoholu. Jest szczególnie popularny w Kantabrii, Asturii i Galicji, gdzie niektóre lokalne rodziny produkują ten trunek od pokoleń.

Patelnia do Paelli

Kup autentyczną hiszpańską patelnię do paelli (i szafran, kluczowy składnik paelli), a możesz udoskonalić hiszpański klasyk we własnym domu. W Walencji, ojczyźnie paelli, kwitnie sprzedaż naczyń do paelli, ale można je kupić również w całym kraju na targach i sklepach z naczyniami.

Hiszpańskie wachlarze

Mogą wydawać się trochę stereotypowe, ale ręcznie robiony hiszpański wachlarz to piękna pamiątka lub prezent do zabrania do domu, To również dobra metoda na ochłodzenie się podczas gorącego hiszpańskiego lata. W dużych miastach powszechny jest widok kobiet w każdym wieku, noszących wachlarze, ponieważ jest to jeden z najtańszych, najszybszych i najłatwiejszych sposobów na ochłodzenie.

Turystyczne magnesy na lodówkę

Na naszej liście nie powinno zabraknąć magnesów na lodówkę, które najpewniej są najtańszą i najpopularniejszą pamiątką z wakacji. Można je spotkać w każdej miejscowości turystycznej i w każdym sklepiku z pamiątkami. Grafika z lokalnymi atrakcjami, umieszczona na domowej lodówce, długo jeszcze będzie nam przypominała wspaniałe wakacje w Hiszpanii.Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *