Netflix wprowadza zwiastun filmu dokumentalnego o Walterze Mercado


„Much Much Amore” trafi na platformę w lipcu


W poniedziałek Netflix opublikował zwiastun filmu dokumentalnego „Mucho Mucho Amor”, w którym opisano życie słynnego astrologa z Portoryko Waltera Mercado (1932-2019).

Dokument w reżyserii Cristiny Costantini i Kareema Tabscha zostanie wydany 8 lipca na platformie streamingowej .

Znane postacie pojawiają się w projekcie filmowym, takie jak dramatopisarz z Puerto Rico i aktor Lin-Manuel Miranda, meksykański dziennikarz Jorge Ramos, Cristina Saralegui, Howard Stern i Raúl de Molina.

Mercado osiągnął międzynarodową sławę dzięki swojemu szczególnemu stylowi w prognozowaniu przyszłości.

Dokument pokazuje także Mercado podczas jego kariery tancerza i aktora, aż do skoku do sławy.Zdjęcia do dokumentu zakończyły się na dzień przed jego śmiercią, w wieku 87 lat, 2 listopada 2019 r.

Dokument został oficjalnie wydany 24 stycznia na festiwalu Sundance w Park City.

„ Wierzcie lub nie wierzcie w horoskopy i astrologię, to poruszy wasze serce przesłaniem miłości i pokoju. Miał też złośliwe poczucie humoru jak nikt inny” – powiedział Tabsch na czerwonym dywanie.

Z bardzo ceremonialnym i bombastycznym stylem, ale także ogromnie przywiązany do swoich fanów, Mercado przeniósł się ze swojego rodzinnego Portoryko do Stanów Zjednoczonych, gdzie zdewastował latynoską publiczność swoimi prognozami horoskopowymi i poradami duchowymi.

„Będąc latino i wychowanym w USA, Walter był obecny codziennie w naszym domu ” – powiedział Tabsch.

„Mucho mucho amor” skupia się nie tylko na najjaśniejszych i najszczęśliwszych aspektach biografii Mercado.

Zwraca się do oszustwa, które prawie go złamało; odzwierciedla także jego nieskomplikowany sposób postrzegania seksualności w bardzo homofobicznym i macho środowisku (nigdy nie ujawnił swojej orientacji).

Sprawdź także  "Lovin Pablo" czyli kochać Pabla, nienawidzić Escobara.

„Myślę, że Walter minął lata świetlne od swoich czasów” – powiedział Costantini.

Udostępnij

Zostaw odpowiedź