Latin Grammy wciąż w planach


Nominacje do nagrody zostaną ogłoszone 29 września


Latin Recording Academy, odpowiedzialna za Latin Grammy , ogłosiła w środę swoją decyzję o utrzymaniu w tym roku planów organizacji ceremonii wręczenia nagród, pomimo środków izolacji społecznej wymaganych przez władze w celu powstrzymania pandemii koronawirusa.

„Starannie pracujemy nad procesem przyznawania nagród, aby świętować 21. Nagrody Latin Grammy Awards w listopadzie. Mamy nadzieję, że wkrótce przekażemy więcej szczegółów ” – powiedziała organizacja w oświadczeniu.

Akademia ujawniła, że ​​nominacje do tych nagród zostaną ogłoszone 29 września.Osoby ubiegające się o nominacje muszą mieć opublikowaną muzykę między 1 czerwca 2019 r. a 31 maja 2020 r.

W 2019 roku hiszpańska piosenkarka i autorka piosenek Rosalía zgarnęła trzy nagrody, w tym wielkie uznanie albumu roku, najlepszy współczesny popowy album wokalny dla „El mal querer” i najlepszą piosenkę urban dla „ Con altura ” (z udziałem J Balvina).

Chociaż tradycyjnie wręczanie tych statuetek odbywa się w listopadzie w Las Vegas, ani Akademia, ani Univisión, sieć nadająca Latin Grammy, nie poinformowały, gdzie odbędzie się ceremonia w tym roku.

Ogłoszenie to pojawia się dwa dni po tym, jak ta sama hiszpańskojęzyczna stacja telewizyjna poinformowała, że ​​odbędzie się tegoroczna edycja Premios Juventud. Będzie ona miała miejsce 21 sierpnia i nagrodzi najlepszych w świecie artystów latynoskich.

Ceremonie wręczania nagród, wraz z transmisjami sportowymi, są wydarzeniami telewizyjnymi na żywo, które notują najwyższy poziom widowni w Stanach Zjednoczonych.

Jednak ani hiszpańskie, ani angielskie kanały nie były w stanie nadawać tego rodzaju programów od czasu wprowadzenia środków ograniczających rozprzestrzenianie wirusa.

Jedną z najbardziej oczekiwanych ceremonii tego typu są nagrody Billboard Latin Music Awards 2020, które miały się odbyć w kwietniu w Las Vegas, ale ogłoszono przesunięcie ich wstępnie na 20 października.

Ponadto Telemundo, sieć, która je organizuje, wskazała, że ​​jeśli się odbędą, miałyby mieć miejsce w Miami, a nie w Las Vegas, jak planowano.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *