Jennifer López, Ricky Martin, Natti Natasha i inni dołączają do #BlackOutTuesday, „czarnego wtorku” w sieciach


Jennifer López i Alex Rodríguez należą do celebrytów, którzy dołączyli do #BlackOutTuesday lub „ artes negro” w sieciach społecznościowych, dzieląc się wizerunkiem czarnej płachty na Instagramie, aby okazać solidarność z czarnymi ofiarami przemocy policyjnej i rasizmu. Ten wirtualny ruch ma na celu „zaciemnienie”, aby stworzyć pauzę – lub chwilę ciszy – na przemyślenia po śmierci George’a Floyda i masowych protestach w Stanach Zjednoczonych.


Jennifer Lopez

Jlo
(ZDJĘCIE VE ANDERSON / WIREIMAGE)

Bronx Diva podzieliła się czarną płachtą na Instagramie i przesłaniem o znaczeniu głosowania dla zmiany społecznej. „Twój głos ma znaczenie. Bądź zmianą. Wyjdź i głosuj” – napisał.


Becky g

Becky g
(ZDJĘCIE STEVEN FERDMAN / GETTY IMAGES)

Meksykańsko-amerykańska piosenkarka napisała na Instagramie: „Okazuję solidarność z czarną społecznością, artystami, kolegami, liderami społeczności i fanami w walce z niesprawiedliwością oraz nierównością rasową”.


Ricky Martin

Ricky Martin
(ZDJĘCIE: ALEXANDER TAMARGO / GETTY IMAGES)

Portorykański piosenkarz podkreślił, że ważne jest, aby rozpoznać ból czarnej społeczności i naprawdę zrozumieć wyzwania, które napotykają. „Zrobię sobie przerwę w imię dobroci, sprawiedliwości społecznej” – napisał. 


Natti Natasha

Natti Natasha
(ZDJĘCIE STEVEN FERDMAN / GETTY IMAGES DLA NYFW: THE SHOWS)

Dominikańska gwiazda opublikowała wiadomość na Instagramie: „Wierzymy w integrację i że wszyscy jesteśmy równi … Łączymy się z naszymi braćmi i siostrami, aby podnieść głos i walczyć z niesprawiedliwością i nierównością rasową, pomagając stworzyć pozytywną zmianę dla przyszłych pokoleń ”.


Cardi B.

Cardi B
(ZDJĘCIE DIA DIPASUPIL / GETTY IMAGES)

Raperka z dominikańskimi korzeniami również podzieliła się czarną płachtą na Instagramie ze słowem „blackout” i zmotywowała swoich fanów do głosowania w celu dochodzenia swoich praw. 


Daddy Yankee

Daddy Yankee
(ZDJĘCIE GREG DOHERTY / GETTY IMAGES)

Wielki Szef Reggaetona dołączył do „Czarnego wtorku”, a także podzielił się zdjęciem swojego dzieciństwa z ojcem i emocjonalnym przesłaniem. ‚„CZARNY Ojcze BIAŁA Matko, najbarwniejsze kolory, dlatego widzę wszystkich jak BRACI ”- powiedziałem tak w jednej z moich piosenek, ponieważ jestem dumny ze swoich korzeni, bycia Latynosem i koloru skóry. Dumny o dziedzictwie dziadków przekazanym mojemu ojcu, które dzielę z moimi krewnymi braćmi, krewnymi, przyjaciółmi i wieloma ludźmi, których szanuję, w tym z wieloma Afroamerykanami, którzy cenią swoją pracę i zostałem pobłogosławiony współpracą z nimi.’


Residente René Pérez Joglar

Residente Rene Perez Joglar
(ZDJĘCIE GILBERT CARRASQUILLO / GETTY IMAGES)

Oprócz bycia częścią „Black Out Tuesday” piosenkarz z Portoryko wyraził swoje uczucia na Instagramie. Zamieścił zdjęcie policjanta duszącego George’a Floyda kolanem z komunikatem: „To przestępstwo musi zostać potępione! Proszę całą społeczność latynoamerykańską w Stanach Zjednoczonych o mobilizację do czasu aż morderczy policjant Derek Chauvina będzie w więzieniu ”.


Luis Fonsi

Luis Fonsi
(ZDJĘCIE: ALEXANDER TAMARGO / GETTY IMAGES)

Portorykański piosenkarz udostępnił czarną płachtę z komunikatem: „Pauza #blackouttuesday Black Lives Matter”. Fonsi opublikowała również przejmujące wideo płaczącej Afroamerykanki, która opowiada o tym, jak jest dyskryminowana z powodu koloru skóry.


Rosalia

La cantante española se unió al martes negro. También publicó la reflexión en Instagram: "Me duele el corazón cuando pienso que a día de hoy aún hay gente que pierde la vida y es tratada injustamente por el color de su piel. Y quiero usar mi cuenta para decirlo. Nunca entenderé porqué nuestra sociedad es racista y aún menos porqué seguimos permitiendo que lo sea. Amémonos, respetémonos, informémonos, preguntemos, aprendamos a hacerlo mejor en nuestro día a día y no permitamos ni callemos injusticias. Black Lives Matter".

Hiszpańska piosenkarka dołączyła do Czarnego wtorku. Opublikowała również swoją refleksję na Instagramie: „Moje serce boli, gdy myślę, że dzisiaj są ludzie, którzy tracą życie i są traktowani niesprawiedliwie z powodu koloru skóry. I chcę użyć mojego konta, aby to powiedzieć. Nigdy nie zrozumiem, dlaczego nasze społeczeństwo jest rasistowskie, a tym bardziej dlatego, że nadal na to pozwalamy. Kochajmy, szanujmy się nawzajem, informujmy siebie, zadawajmy sobie pytanie, uczmy się radzić sobie lepiej z dnia na dzień i nie pozwalajmy ani nie uciszajmy niesprawiedliwości. Czarne życie ma znaczenie „.


Karol G.

La reggaetonera colombiana enfatizó en Instagram: "Solo existe una raza de la que todos somos parte: la raza humana. Punto". 

Kolumbijska reggaetonerka  podkreśliła na Instagramie: „Jest tylko jeden wyścig, którego wszyscy jesteśmy częścią: Rasa ludzka. I koniec.” 

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *