Eurowizja 2021 ma oficjalną datę


Festiwal odbędzie się w Rotterdamie


W 2020 roku nie byliśmy w stanie cieszyć się Eurowizją z powodu kryzysu koronawirusowego. Największy na świecie konkurs muzyczny musiał zostać odwołany. Na szczęście nadszedł czas, aby spojrzeć w przyszłość i zacząć organizować wszystko na przyszły rok.

W ten sposób Europejska Unia Nadawców potwierdziła daty, w których festiwal odbędzie się w 2021 r. Podczas gdy dwa półfinały odbędą się w dniach 18 i 20 maja, wielki finał odbędzie się w sobotę 22 maja.

Rotterdam, który miał być gospodarzem edycji w 2020 roku, pozostanie miejscem festiwalu, co potwierdzono kilka tygodni temu.W tym samym oświadczeniu EBU zapewnia, że ​​scenariusz Eurowizji 2021 będzie planowany na ten rok. „Wiele aspektów będzie zależeć od tego, co jest w danym momencie możliwe, dostępności wszystkich części i tego, co pasuje do ducha przyszłego roku”, powiedziała Sietse Bakker, producent.

W ten sposób Ahoy Arena w Rotterdamie pozostanie miejscem wybranym na obchody Eurowizji 2021. Dzięki pojemności 16 000 osób, miejsce to zostało przekształcone w szpital dla pacjentów z koronawirusem podczas nagłej pandemii, która wstrząsnęła światem w ostatnich miesiącach. .

„Mamy rok na szczegółowe zbadanie wszystkich możliwych scenariuszy wraz ze wszystkimi zaangażowanymi stronami, aby móc przeprowadzić pokaz bez względu na okoliczności i, w razie potrzeby, z pewnymi korektami” – powiedział Bakker.

Będziemy musieli poczekać, aby poznać więcej szczegółów na temat kolejnej edycji. Czekamy!

Udostępnij
Sprawdź także  Wszystko wskazuje, że nowy album Malumy będzie miał jamajski smak

Zostaw odpowiedź