Eurowizja 2021 ma oficjalną datę


Festiwal odbędzie się w Rotterdamie


W 2020 roku nie byliśmy w stanie cieszyć się Eurowizją z powodu kryzysu koronawirusowego. Największy na świecie konkurs muzyczny musiał zostać odwołany. Na szczęście nadszedł czas, aby spojrzeć w przyszłość i zacząć organizować wszystko na przyszły rok.

W ten sposób Europejska Unia Nadawców potwierdziła daty, w których festiwal odbędzie się w 2021 r. Podczas gdy dwa półfinały odbędą się w dniach 18 i 20 maja, wielki finał odbędzie się w sobotę 22 maja.

Rotterdam, który miał być gospodarzem edycji w 2020 roku, pozostanie miejscem festiwalu, co potwierdzono kilka tygodni temu.W tym samym oświadczeniu EBU zapewnia, że ​​scenariusz Eurowizji 2021 będzie planowany na ten rok. „Wiele aspektów będzie zależeć od tego, co jest w danym momencie możliwe, dostępności wszystkich części i tego, co pasuje do ducha przyszłego roku”, powiedziała Sietse Bakker, producent.

W ten sposób Ahoy Arena w Rotterdamie pozostanie miejscem wybranym na obchody Eurowizji 2021. Dzięki pojemności 16 000 osób, miejsce to zostało przekształcone w szpital dla pacjentów z koronawirusem podczas nagłej pandemii, która wstrząsnęła światem w ostatnich miesiącach. .

„Mamy rok na szczegółowe zbadanie wszystkich możliwych scenariuszy wraz ze wszystkimi zaangażowanymi stronami, aby móc przeprowadzić pokaz bez względu na okoliczności i, w razie potrzeby, z pewnymi korektami” – powiedział Bakker.

Będziemy musieli poczekać, aby poznać więcej szczegółów na temat kolejnej edycji. Czekamy!

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *