Aktor Héctor Suárez umiera w wieku 81 lat


Krewni przekazują wiadomości na Twitterze


Meksykański aktor i komik Héctor Suárez zmarł w wieku 81 lat, jak podają jego krewni za pośrednictwem Twittera. 

„Z głębokim bólem chcemy podzielić się z wami śmiercią Héctora Suáreza Hernándeza” , napisali bez podawania szczegółów na temat przyczyny śmierci.Poprzez oświadczenie udostępnione w sieci społecznościowej jego dzieci Héctor Suárez Gomís, Julieta Suárez Gomís, Rodrigo Suárez Calderón i Isabella Suárez Calderón, oprócz wdowy Zary Calderon, poprosili fanów i media o zrozumienie trudnego momentu w jakim się znajdują.

„Rodzina Suárez prosi was, abyście zrozumieli tę chwilę wielkiego smutku, której doświadczamy, i mamy również nadzieję, że uszanujecie naszą żałobę. Dla nas ojciec, dziadek, brat, mąż, a nie osoba publiczna, która zasługuje na uznanie rodziny artystycznej i mediów, odchodzą. Daj nam szansę na przejście tego momentu ”, napisał jego syn Héctor Suárez Gomís. 

Oświadczył też, że wkrótce będą mogli porozmawiać o sytuacji i podać szczegóły śmierci. 

Aktor przeszedł interwencję chirurgiczną w sierpniu zeszłego roku w celu usunięcia prostaty i pęcherza, drugiego narządu zaatakowanego przez raka, na który cierpiał od 2015 roku.

„Nie była to tak ryzykowna operacja, ponieważ była to laparoskopia i nie otworzyli go. Mój ojciec przed wejściem do szpitala był w dobrym humorze , trochę rozmawialiśmy, nawet żartował z moimi braćmi i ze mną, a także ze swoją żoną Sarą”, jego syn, także aktor, Hector Suárez Gomís, powiedział w wywiadzie udzielonym we wrześniu ubiegłego roku.

W tym roku Héctor Suárez miał zostać wyróżniony na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Guadalajarze ( FICG ) wraz z Mayahuel de Plata za karierę i wkład w kino narodowe. Jednak z powodu pandemii COVID-19 festiwal został przełożony.

Przed śmiercią Gom wysłał do ojca jedną z ostatnich wiadomości za pośrednictwem swojego konta na Facebooku: „Głęboko podziwiam i kocham tego 81-letniego wojownika, do którego dzwoniłem od prawie 52 lat: Tato! Dziękuję, tato za ta szalona rodzinę, którą mamy, kocham cię!” – , napisał aktor w tę niedzielę.

Histrion pozostawił dziedzictwo emblematycznych postaci, takich jak El no hay”, „El Picudo”, „Doña Zoila”, „El Flanagan”, „El Lic. Buitrón”, „El ´ta difícil”, „El Destroyer” i wiele innych.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *