Żegnajcie pocałunki? W ten sposób Televisa reaktywuje nagrania swoich telenoweli po pandemii


Meksykańska firma przygotowuje się do wznowienia produkcji melodramatów w ramach szeregu rygorystycznych środków bezpieczeństwa, aby uniknąć zarażenia.


Pod koniec marca Televisa została zmuszona była do wstrzymania produkcji telenowel do odwołania, jako środek zapobiegawczy w obliczu rozprzestrzeniania się koronawirusa COVID-19. Drastyczna decyzja była bezprecedensowa w historii firmy, która pozostawiła ogromne centrum produkcyjne w Meksyku praktycznie puste.

Minęły dwa miesiące i Televisa przygotowuje się do wznowienia działalności na swoich forach nagraniowych, a pierwszą produkcją będzie  Te doy la vida , melodramat, który Univision nadaje w świetnym paśmie z José Ronem i Evą Cedeño jako protagonistami.


Te doy la vida
Televisa

Seria, która jeszcze nie skończyła nagrywania swoich najnowszych odcinków, w poniedziałek 25 maja w Televisa San Ángel ponownie aktywuje swoje godziny pracy.

Jeśli sytuacja pandemii zmieni się zgodnie z oczekiwaniami, meksykańska firma ma również nadzieję na wznowienie nagrań  Imperio de mentiras  na początku czerwca, z udziałem Angelique Boyer, która również musiała zawiesić kręcenie pod koniec marca.


Imperio de mentiras 1
Angelique Boyer INSTAGRAM IMPERIO DE MENTIRAS

W czerwcu zaczną być także rejestrowane nowe telenowele, które bez pandemii musiałyby już kształtować się na forach Televisa San Ángel.

Tak jest w przypadku Vencer el desamor, nowej produkcji Rosy Ocampo , którą poprowadzą Claudia Álvarez , David Zepeda i Daniela Romo.

Chociaż nie byli w stanie wyjść z powodu kwarantanny nałożonej przez koronawirusa, aktorzy kontynuowali pracę ze swoich domów poprzez wirtualne spotkania odbywające się za pośrednictwem różnych systemów wideokonferencyjnych.


elenco-vencer-el-desamor.jpg
Obsada Vencer el desamor

„Nadal pracujemy, organizujemy wszystko, pracujemy nad postaciami poprzez różne aplikacje nam dostępne”, pisał Zepeda.

Kolejnym melodramatem, który ma nadzieję rozpocząć zdjęcia w najbliższych tygodniach, jest La mexicana y el güero, seria z  Itatí Cantoral i Juan Soler, której obsada nadal działała w domu z powodu kwarantanny.


La mexicana y el guero
La mexicana y el guero
 INSTAGRAM

Długo oczekiwany powrót na fora nagrań pociągnie za sobą szereg ścisłych środków ostrożności, których wszystkie produkcje będą musiały ściśle przestrzegać, szczególnie w pierwszych tygodniach.

„Televisa podejmuje wszelkie niezbędne środki, aby nie doszło do infekcji, oczywiście odpowiedzialność spoczywa na całej obsadzie i oczywiście na całym zespole produkcyjnym, który składa się z wielu osób”, wyjaśnił 46-letni aktor.

david-zepeda-1.jpg
David Zepeda 

Wśród tych środków jest zakaz pocałunków między aktorami.

„W pierwszych tygodniach nagrywania starać się będziemy nie nagrywać scen pocałunków, potem oczywiście będziemy musieli nagrać pocałunki i będziemy musieli zaufać naszym kolegom i koleżankom, ponieważ jeśli nagrywaliśmy przez jakiś czas, jeśli byliśmy w kwarantannie, musimy w pełni im zaufać” , dodał znany meksykański aktor.

„A telenowela bez pocałunku nie ma pasji i siły, postacie i historia będą tego wymagać, więc musisz zaufać talentowi i współpracownikom” – dodał.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *