Shakira przekazuje swojemu rodzinnemu miastu 50 tysięcy masek i 10 respiratorów


Burmistrz Barranquilli, Jaime Pumarejo, potwierdził pomoc humanitarną słynnej piosenkarki w ramach kampanii „Wspieram, jestem Barranquilla”


Kolumbijska piosenkarka, Shakira, podarowała 50 000 masek dla personelu medycznego i 10 respiratorów dla mieszkańców Barranquilla, jej rodzinnego miasta.

Burmistrz Barranquilli , Jaime Pumarejo , potwierdził pomoc humanitarną słynnej piosenkarkiw ramach kampanii „ „Soy solidario, soy Barranquilla” poprzez wideo udostępnione w sieciach społecznościowych.

„Jej miłość do miasta i solidarność doprowadziły ją do bardzo ważnej darowizny w tysiącach masek N-95 i różnych respiratorów, które przybędą do miasta i pomogą nam zadbać o ludzi” – powiedział burmistrz, który podziękował Shakirze za darowiznę.

„Dziękuję bardzo za przyłączenie się do tysięcy masek dla naszego personelu służby zdrowia oraz respiratorów, które uratują życie” – powiedział urzędnik, który zapewnił, że zapasy pomogą wzmocnić zdolność miasta do opieki nad pacjentami dotkniętymi pandemią.

Maski ochronne N-95, które zostały wyprodukowane przez lokalną firmę i spełniają międzynarodowe standardy bezpieczeństwa i ochrony zdrowia, zostaną dostarczone do ponad 2500 lekarzy, pielęgniarek i innych pracowników należących do lokalnej sieci zdrowia.

Respiratory zostaną również zainstalowane na oddziale intensywnej terapii szpitala uniwersyteckiego Adelita de Char w Barranquilla, centrum wyznaczonym przez władze jako pierwsza linia obrony w opiece nad pacjentami zakażonymi koronawirusem.

Udostępnij
Sprawdź także  Premios India Catalina 2021: Pełna lista nominowanych

Zostaw odpowiedź