Poncho Herrera, w nagłych wypadkach


Aktor ostrzegł przed kryzysem, przez który przechodzą uchodźcy podczas kwarantanny


Alfonso Herrera, niedawno mianowany ważnym partnerem w Ameryce Łacińskiej dla Agencji ONZ ds. Uchodźców (UNHCR), wezwał do pomocy i podniesienia świadomości co do uchodźców w czasie COVID-19.

„(Uchodźców) z powodu przeludnienia nie można odpowiednio ograniczyć. Kilka tygodni temu wystosowano zaproszenie do przekazania darowizn w wysokości dwóch dolarów. Dla wielu może to być mało pieniędzy, a dla uchodźcy oznacza posiadanie mydła i wody, które są pierwszą tarczą, jaką mogą mieć przeciwko koronawirusowi”- wyjaśnił.

Herrera, doceniony za pracę w takich produkcjach jak „Rebelde” (2004) czy „Sense8” (2015), miał ostatnio okazję spotkać się z członkami społeczności uchodźców zarówno w Meksyku, jak i w Salwadorze i Hondurasie.

Podczas tych spotkań był w stanie prowadzić dialog z „dziećmi, młodzieżą, kobietami i członkami społeczności LGBT dotkniętymi przymusowymi wysiedleniami, przestępczością i przemocą”.

Ponadto aktor współpracuje z UNHCR od 2016 r. i obecnie odpowiada jako ważna osoba za widoczność projektów organizacji i potrzeb populacji migrantów w Meksyku.

Herrera podkreślił, że ​​chociaż Meksyk był przyzwyczajony do migracji, ponieważ był to tranzyt do Stanów Zjednoczonych, dziś jest to miejsce docelowe wielu uchodźców, którzy to ludzie nie mogą wrócić do swoich krajów pochodzenia, wyjaśnił.

„UNHCR Meksyk ciężko pracował, pomagając meksykańskim władzom i uchodźcom, aby mieli warunki do rozwoju tutaj” – wyjaśnił. Na Facebooku znajdziesz tę agencję jako @ACNUR .

Oprócz obecności osób bardziej narażonych, takich jak osoby starsze, kobiety lub dzieci podróżujące samotnie, dodano teraz kryzys koronawirusa, który można znaleźć w populacji, która często nie ma dobrych warunków higieny, warunków mieszkaniowych lub dostępu. do odpowiedniego jedzenia.

„Jestem bardzo wdzięczny za zaproszenie, ponieważ uważam, że zapewnienie widoczności UNHCR robi różnicę w ludziach. Mówiąc o uchodźcach, istnieje wiele opcji, takich jak dzieci, młodzież, osoby starsze lub członkowie społeczności LGBT. Pokazanie tych różnic wydaje mi się bardzo ważne ”- zakończył aktor.

Sprawdź także  Rodzina piosenkarki Anahi jest zarażona COVID-19

Herrera spędził lata w branży telewizyjnej i filmowej, ze swojego stanowiska decyduje się na użycie „mikrofonu” (swojego głosu) w sprawach takich jak uchodźcy. Wierzy, że każda osoba ma swobodę decydowania, co zrobić z własnym głosem.

Udostępnij

Zostaw odpowiedź